Hudobníčka Christina Mantis vydáva svoj debutový singel s názvom Homeless

mantis

 

Po roku koncertovania prichádza Christina Mantis s debutom v podobe singlu s názvom Homeless.  Námetom pre skladbu bola predstava spoločnosti a rodičov ako má autorka žiť a čo má v živote robiť.

"Mám pocit že v živote nám je často vtĺkaná formulka, ktorej by sme sa mali držať – vyštuduj, rob poriadnu prácu, vydaj sa a poroď dieťa. Mne okrem týchto vecí prízvukovali rodičia, konkrétne mama, že sa obliekam ako bezdomovec a radšej by som si mala dať slušné šaty.”

Pieseň sa nesie v sarkastickom duchu a akýmsi nadhľadom nad touto situáciou – hudobníčka v nej  navádza na to vytvoriť si život podľa vlastných predstáv a túžob.

 

 

Christina Mantis je hudobníčka (spev, gitara) ktorá pôsobila vo viacerých kapelách na poste basgitaristky. Minulý rok 2022 sa rozhodla ísť na sólovú cestu a začala koncertovať so svojim projektom, ktorý sa nesie, ako ona sama opisuje -  v znení a vizuále “špinavej elegancie”. V jej hudbe počuť vintage prvky, najmä 60-te roky. Počas koncertovania ju doprevádza kapela pozostávajúca z troch členov.

Momentálne pracuje na debutovom albume v spolupráci s prešovským štúdiom S.ISLAND, zároveň ju čaká koncertný október – najbližšie sa odohrá koncert 05.10. v košickom Artfore, 07.10. v Lackovej na vernisáži výtvarníčky Andrey Čepiššákovej, 13.10. v bratislavskom Pink Whale, 14.10. v žilinskom KC Hoffmann a 20.10. v rožňavskom KC Kláštor.