Inside Group, ich videoklipy a nový album One And Zero


“One And Zero”

Inside Group je slovenské inštrumentálne trio. Skupinu založil a vedie gitarista Peci Uher, známy tiež zo spolupráce so speváčkou Romanou Radvanskou a ako člen Andy Belej Quartetu. Fusion/jazzrocková formácia Inside Group vznikla v júni 2012 s cieľom prezentovať sa autorskou inštrumentálnou hudbou. Priebehom krátkej doby sa dostala na prestížne festivaly ako Bratislavské jazzové dni 2012 (pódium mladých talentov). Prešovské jazzové dni 2013, v októbri 2013 skupina vystúpila na Košických jazzových dňoch ako predkapela legendárnej skupine Brand New Heavies. Inside Group band vystúpil tiež na Open jazz festivale 2014 v Košiciach ako predkapela Chris Dave and Drumheads.

Roku 2016 skupina Inside Group nahrala a vydala album “One And Zero” v zložení Peci Uher (gitara), Viliam Cicoň (basa) a Viliam Stanek (bicie). Na albume hosťuje tenorsaxofonista Ján Kopčák a v dvoch skladbách aj americký trubkár Michael „Patches“ Stewart, ktorý spolupracoval napríklad s Quincy Jonesom, Al Jarreauom či Marcusom Millerom. Recenzia albumu vyjde v decembrovom vydaní Nového Populáru.

red.
 

Videoklip k titulnej skladbe One And Zero predstavuje skupinu Inside Group spolu s hosťom, ktorým je americký trubkár Michael „Patches“ Stewart. 

 

 

Aj ďalší videoklip k skladbe White Drugs z aktuálneho albumu One and Zero má podobnú snovú, obrazovo-ilustračnú atmosféru. O výtvarné stvárnenie tejto skladby, rovnako ako One And Zero, sa postaral Tomáš Telepák (TEE Creation). 

 

 

Článok patrí k časopisu: