Jana Krištof Lehotská vydáva druhý singel za jeden mesiac. Tentokrát „Na krídlach vážky“ s textárom Jurajom Soviarom

kristof_lehotska

 

V lete 2020 sa skrížili cesty speváčky Jany Krištof Lehotskej s výborným textárom Jurajom Soviarom, autorom textov pre legendárny Elán, Vaša Patejdla či Janka Lehotského. Jana hosťovala na Jurajovom poetickom večeri v Bojniciach ako hudobný hosť. Juraj sám spomína na stretnutie s textami a hudbou Jany slovami „Poetika v Jankiných textoch a hudbe ma veľmi oslovila, nechcel by som ju nijako narúšať alebo meniť...“. Neprešiel ani týždeň od ich stretnutia a Juraj predsa poslal Janke jeden zo svojich textov so slovami, že tento text si vie veľmi živo predstaviť v jej spracovaní a interpretácii.

Janu text oslovil hneď na prvé prečítanie. „Text sám „spieval“, preto melódia prišla úplne sama.“ Hneď nasledovalo demo, ktoré ako vždy hudobne dotvoril Jankin manažér a gitarista Peter Dechet. Následne  finálnu nahrávku spoločne dotvorili v ich domácom nahrávacom štúdiu Whatever studio u Vladislava Leškovského, ktorý nahral aj bicie a perkusie. Akustickú gitaru opäť nahrával Peter Dechet, basgitaru Marta Halušová a o nahrávku elektrických gitár sa tentokrát postaral staronový člen kapely Jany Krištof Lehotskej, pôvodne kapelový  zvukár, dnes už gitarista, Viliam Černák.

 

jana_kristof
 

O piesni Na krídlach vážky Jana hovorí: „Toto leto sa nám cesty skrížili s textárom Jurajom Soviarom. Práve jemu patrí text našej novej skladby, ktorý ma okamžite chytil za srdce. Každý má ten svoj spôsob ako pozerá do hlbín svojej duše... ten náš je cez spev, hudbu a tvorbu. Táto pieseň ma vždy pohladí na duši. Preto prajem všetkým, aby vám pomohla, aj keď len na chvíľku, nájsť vnútorný pokoj.“

Tvorbu videoklipu Jana a Peter zverili po prvýkrát novej produkcii ZEFIR production pod vedením talentovaného kameramana a producenta Antona Antokhova. Ako lokalita pre klip sa vybrali jedinečné scenérie hradu Hrušov. Pre interiérové zábery sa zvolili priestory čajovne Nateeva v Prievidzi. „Boli to úžasné tri dni práce s výbornými profesionálmi. Verím že naša spoločná práca stála za to a klip si získa vaše srdcia rovnako ako moje“ spomína Jana na točenie klipu. O fotografie sa postarala Júlia Antokhova.

Na krídlach vážky vychádza v novembri 2020 ako singel v digitálnej distribúcii a je predzvesťou pripravovaného druhého albumu speváčky Jany Krištof Lehotskej, ktorý očakávame v priebehu roka 2021.

 

Videoklip Jana Krištof Lehotská – Na krídlach vážky

 

 

Jana Krištof Lehotská

www.janakristoflehotska.sk