Jozef Lupták s projektom Chasidské piesne vystúpi premiérovo v Liptovskom Mikuláši. Koncert sa uskutoční v Synagóge dňa 4.8.2020 o 19:00

luptak_chasidske_piesne

 

Etablovaný violončelista a zakladateľ festivalu Konvergencie Jozef Lupták a jeho priatelia, vynikajúci interpreti, sa živému publiku predstavia v rámci série koncertov „JL turné“. Po koncertoch v Bratislave, Piešťanoch a Žiline najbližšie Jozef Lupták pozýva do Synagógy v Liptovskom Mikuláši, kde 4.8.2020 19:00 vystúpi s projektom Chasidské piesne.  

 

 

Ide o mimoriadne komunikatívny a zároveň inovatívny projekt chasidskej hudby, ktorý prináša hudbu, ktorá stáročia vznikala v našom regióne – od Poľska, cez Slovensko, Ukrajinu až po Maďarsko a Rumunsko v novom, umelecky hodnotnom spracovaní. Úspešný projekt bratislavského rabína Barucha Myersa a popredných slovenských koncertných umelcov – huslistu Miloša Valentaakordeonistu Borisa Lenka a iniciátora projektu a violončelistuJozefa Luptáka Chasidské piesne vznikol v roku 2008, o 9 rokov neskôr naňho nadviazal projekt More Chassidic Songs (Viac chasidských piesní). Odvtedy zaznel na viacerých významných podujatiach a festivaloch na Slovensku ale tiež v Česku, v Taliansku či vo Švajčiarsku a oba vyšli na rovnomenných CD nosičoch. Okrem Chasidskej hudby na koncerte zaznie aj Suita č. 4 pre sólové violončelo od Johanna Sebastiana Bacha v interpretácii Jozefa Luptáka.

 

synagoga_mikulas
 

Keď som premýšľal, kde by som rád hral v rámci môjho turné, Synagóga v Liptovskom Mikuláši bola jednou z prvých volieb. Je to fascinujúce miesto, kam netradičné spojenie Bachovej hudby spolu so židovskými melódiami chasidov v našom spracovaní Chasidských piesni úplne patrí. Okrem toho, Liptov mi je veľmi blízky aj osobne – chodíme sem s rodinou dlhé roky, máme tu svoje miesto, pravidelne hrávam v krásnom GrandCastle v Liptovskom Hrádku, toto miesto mi jednoducho prirástlo k srdcu
Jozef Lupták

 

Príďte si užiť výnimočnú komornú atmosféru s klasickou i chasidskou hudbou a vynikajúcimi slovenskými hudobníkmi konečne naživo!

 

FB event: https://www.facebook.com/events/335292534133161/

Vstupenky na koncert sú dostupné cez sieť Ticketportal: https://bit.ly/KUPIT-LISTKY_JLturne-LM

 

 

Ďalšie videá:
Živý stream koncertu JL turné zo Žiliny
Prvý koncert v rámci “JL turné” v Bratislave

 

 

Viac informácii o koncertoch nájdete na 

www.jozefluptak.com / www.konvergencie.sk

 

 

Partneri podujatia: Mesto Liptovský Mikuláš, Múzeum Janka Kráľa, Festival Konvergencie
Koncerty JL turné z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia

 

#jlturne

#jozefluptak

#konvergencie