Júnový jazz v Nu Spirit Bare: Andreas Varady, Alan Bartuš s Hodekovcami a In Jazz We Trust Nikolaja Nikotina

varady
 

 

Aj v júni bude v bratislavskom Nu Spirit Bare znieť špičkový slovenský jazz. V intímnom prostredí malého klubu sa predstavia Andreas Varady, Alan Bartuš s bratmi Hodekovcami a Nikolaj Nikitin s Ondrejom Krajňákom.

Už vo štvrtok 6. júna sa na Medenú 16 po štyroch mesiacoch vráti gitarista Andreas Varady. Ešte ako školák zaujal svojou virtuóznou hrou legendárneho Quincyho Jonesa a stal sa jeho protežantom. Už niekoľko rokov žije vo Viedni a odtiaľ si do Bratislavy privedie aj spoluhráčov - bubeníka Chrisa Parkera a kontrabasistu Michaela Ackera. Od svojho predošlého februárového koncertu v Nu Spirit Bare stihol vydať nový album Sunrise vo vydavateľstve Quinton records. Predpredaj na GoOut.net.

Ešte len 23-ročný klavirista Alan Bartuš patrí k najväčším talentom domácej jazzovej scény a za minuloročný album Born in Millenium vyhral Rádiohlavu v kategórii jazz. Je aj držiteľom prestížnej jazzovej ceny rádia Ö3 a v súčasnosti študuje v New Yorku na Manhattan School of Music. V Nu Spirit Bare vystúpi v utorok 18. júna a sprevádzať ho bude jeho otec Štefan “Pišta” Bartuš na kontrabase a David Hodek na bicích. Ako špeciálny hosť sa predstaví na basgitare Davidov mladší brat Áron. Predpredaj na GoOut.net.

Ani pred prázdninami nebude chýbať pravidelná mesačná akcia saxofonistu Nikolaja Nikitina s názvom In Jazz We Trust. Čerstvý štyridsiatnik je jedným z najaktívnejších jazzmanov svojej generácie, má na konte už viac ako desiatku albumov a stojí aj za vydavateľstvom Hlava XXII. V Nu Spirit Bare s Nikolajom hrajú vždy iní hudobníci, a preto je každý koncert tejto série výnimočný. Vo štvrtok 27. júna to bude Ondrej Krajniak na klávesoch, Juraj Griglák na basgitare a Mattia Müller na bicích. Predpredaj v sieti Ticketportál.

O vstupenky na všetky koncerty sa bude súťažiť v relácii Nu Spirit_FM na Rádiu_FM, ktorú každú nedeľu od 20:00 do 22:00 moderuje DJ Kinet, zakladateľ a rezident Nu Spirit Baru. Veľa jazzu a jazzom ovplyvnenej tanečnej hudby sa dá počuť aj v jeho djských setoch v Nu Spirit Bare každý štvrtok.

Nu Spirit Bar už 23 rokov prináša najlepšiu soulful hudbu a parties. V letnej sezóne je otvorený v stredu až sobotu od 20:00, koncerty začínajú medzi 20:30 a 21:00 a obvykle končia okolo 22:00.
Rezervácie cez messenger alebo na nuspirit.gastro@gmail.com.