Kapela Tolstoys vystúpi na legendárnom festivale Glastonbury

tolstoys

 

Skupine Tolstoys na čele s pôvabnou frontmankou Elou Tolstovou sa plnia svetové hudobné sny. Kapela sa presťahovala zo Slovenska do Berlína, kde nahrala svoj tretí radový album No Limit To Love. Zároveň s ním vyrazila na turné po štyroch európskych štátoch a už čoskoro vystúpi v plnej paráde na legendárnom festivale Glastonbury, ktorý koncom júna navštívi približne 200 000 ľudí.

 

Veľkú zásluhu na tom, že Tolstoys vystúpia na Glastonbury, má Katja Thalerová – bookerka skupiny, ktorá sa spolu s jej členmi s dlhé roky snaží exportovať slovenskú hudbu do zahraničia.

 

  • Katja okrem spolupráce s nami pracuje aj pre LALA Slovak Music Export, organizuje showcasový festival Sharpe a je pravidelnou hostkou na zahraničných hudobných konferenciách a festivaloch. My hrávame v zahraničí takmer od začiatku nášho pôsobenia, boli sme účastníkmi mnohých showcasových festivalov vrátane Eurosonic Noorderslaag a s cieľom šíriť našu hudbu ďalej, sme sa nakoniec aj presťahovali do Berlína. Postupnými krokmi si plníme naše veľké sny a Katja nám v tom veľmi pomáha. Je veľmi vzácne nájsť človeka, ktorý vo váš projekt verí rovnako silno ako vy, a Katja takým človekom určite je,“ neskrýva nadšenie skupina Tolstoys.

 

Tolstoys sú prvou slovenskou skupinou, ktorá na legendárnom festivale vystúpi so svojim vlastným autorským programom. Doposiaľ sa to žiadnemu inému tuzemskému interpretovi nepodarilo. Na Glastonbury zahrajú piesne z nového albumu No Limit To Love a zároveň predstavia aj úplne čerstvú hudbu, s ktorou už túto zimu začnú nový proces nahrávania v ich novootvorenom berlínskom štúdiu Sundown Studios.

 

  • Pricestovať v dodávke až z Berlína a prežiť medzi 200 000 ľuďmi bude určite veľká výzva, ktorej sa však nevieme dočkať. Práve naše nedávne, takmer mesačné slovensko-česko-švajčiarsko-nemecké turné nám pripomenulo ako veľmi nás živé hranie napĺňa. Náš nový album a k nemu pripravená koncertná show srší priateľstvom, radosťou a láskou. Myslím, že šíriť tieto hodnoty, je momentálne doma aj vo svete veľmi potrebné,“ prezradila Ela Tolstova.

 

Práve úprimnosť a energia, ktorá medzi členmi Tolstoys vládne, rovnako ako aj vášeň a priebojnosť, s ktorou o nich ich bookerka Katja vo svete i doma rozpráva, otvára skupine pomyselné dvere u zahraničných promotérov. Tak tomu bolo i pred pár dňami v Berlíne, kde Tolstoys vystúpili v prestížnej sieti obchodov Rough Trade.

 

„Málokedy vidieť kapelu hrať s takou radosťou a vášňou. Rozsvietili náš nový obchod láskou a šťastím, slovenská indie formácia Tolstoys odohrala brilantný hodinový set so skladbami z ich najnovšej nahrávky No Limit To Love. Možno sa dokonca zrodil nový žáner s názvom 'Shamanic Dream Pop', tak či onak, jedno je isté: budúcnosť Tolstoys je jasná!“ chválili kapelu organizátori akcie a hneď ich prepojili so svojou ďalšou prevádzkou v Londýne.

 

Na prelome júna a júla tak absolvujú Tolstoys svoje prvé turné po Anglicku. Okrem Glastonbury vystúpia aj v Londýne, Brightone a Bristole. 

 

„Show No Limit To Love, ktorú budeme hrať v Anglicku, mali možnosť slovenský, český a nemecký diváci vidieť počas nášho jarného turné a tiež ju predstavíme na rôznych domácich letných festivaloch. Hráme na nej to najlepšie z nášho nového albumu a hráme aj mnoho nových, ešte nevydaných piesní. Koncert vždy pripravujeme ako zážitok, výlet s nami a snažíme sa ho spraviť čo najzapamätateľnejší, snažíme sa úplne otvoriť a dostať k ľuďom čo najbližšie. Aj preto je každý koncert úplne iný, veľmi to závisí od toho, ako spolu s ľuďmi na seba reagujeme. V Británii budeme hrať prvýkrát a sme veľmi zvedaví, aké nové zážitky si tam s miestnym publikom vytvoríme,“ teší sa skupina Tolstoys.

 

Svoj tretí radový album nahrala skupina v berlínskom štúdiu Dreamhouse s producentom Drew Dealom, ktorý sa medzičasom stal aj súčasťou kapely. Počas celého nahrávania bol v štúdiu prítomný aj kameraman Olaf Spitta, ktorý zachytil proces vzniku albumu No Limit To Love. Ako album postupne vznikal, si môžete pozrieť v piatich častiach dokumentu, ktorý kapela zverejňuje na svojom YouTube kanáli. 

 

 

Tolstoys – Time In Space

 

 

 

Tolstoys – No Limit To Love Documentary, EP1

https://www.youtube.com/watch?v=QgWioli23Dk

 

 

Tolstoys – No Limit To Love Documentary, EP2

https://www.youtube.com/watch?v=X8zGHetvVoA&t

 

 

 

autorka fotiek: Caroline Mackintosh

 

 

TOLSTOYS – NO LIMIT TO LOVE TOUR (UK 2024)

22.6. London - Strongroom Bar

24.6. Brighton - Green Door Store

25.6. London - The Shacklewell Arms

26.6. Glastonbury - Woodsies: Tree Stage (acoustic)

28.6. Glastonbury - Green Futures: Toad Hall

2.7. London - Rough Trade West (acoustic)

3.7. Bristol - The Gallimaufry