Longital suita uvádza živý klip Divoko a chystá jesenné turné

longital

 

Art-popová skupina Longital tento týždeň zverejnila nové video z festivalu Radio_Head Awards. Ide o pesničku Divoko v sláčikových aranžmánoch, z aktuálne posledného rovnomenného albumu. Video vychádza práve teraz ako pozvánka na ohlásené jesenné turné zostavy Longital Suita. Na longitálske pesničky vo verzii so sláčikovým kvartetom a na rozšírený koncertný program sa hudobní fajnšmekri môžu tešiť v piatich slovenských mestách už od 13. októbra.

 

V živom repertoári nebudú chýbať skladby A to je všetko?, Zlatá, či Som modré more, ktoré vyšli už v roku 2016 na nahrávke z festivalu Konvergencie. Práve na známom bratislavskom podujatí začali kompozície Longital žiť novú sláčikovú éru, o ktorú sa aranžmánmi zaslúžil producent, skladateľ a inštrumentalista Slavo Solovic. Výborne tento hudobný projekt zapasoval aj do dramtarugie festivalov Pohoda či Radio_Head Awards.

 

Z posledne menovaného festivalu pochádza doposiaľ nezverejnená nahrávka Divoko, ktorá v jedenásťminútovej dĺžke prezentuje dynamický art-pop v podaní siedmich muzikantských osobností. Pôvodnú longitálsku zostavu Shina (spev, basgitara, slák), Dano Salontay (gitary, slák, vokály) a Marián Slávka (bicie, piano) dopĺňa a vyvažuje energické kvarteto v zložení Štefan Filas (husle), Milan Adamec (husle), Slavo Solovic (viola) a Jozef Lupták (violončelo).

 

Longital Suita – Divoko Live at Radio_Head Awards Festival 2017

 

 

Video Divoko z dielne Branislava Vinczeho a Viktora Cicka je lákavou pozvánkou na blížiace sa jesenné koncerty Longital Suita, ktoré, okrem už známych verzií, opäť prinesú rozšírený repertoár a nové zážitky. 

 

„Tešíme sa, že piesne Longital ožili v zatiaľ najvýpravnejšej podobe so sláčikovým kvartetom, a ešte viac nás teší že po obrovskom úspechu koncertov na Konvergenciách a Pohode projekt pokračuje a sme schopní uskutočniť takéto celoslovenské turné. Pre nás ako kapelu je to vykročenie do neprebádaných hudobných vôd, ktoré vedia byť aj divoké. Na druhej strane, špičkoví klasickí hráči si s nami užívajú spôsob práce rockovej kapely a skvelé reakcie nášho publika,” hovorí Dano Salontay. 

 

Turné začína 13. októbra v Trnave a pokračovať bude postupne v Košiciach, Žiline, Bratislave a Banskej Bystrici. Vstupenky za zvýhodnenú cenu sú k dispozícii v sieti Ticketportal za 15 EUR v Bratislave a 12 EUR v ostatných mestách. Koncerty z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia.  

 

LONGITAL SUITA TURNÉ 2018
13.10.2018 Trnava, Malý Berlín
14.10.2018 Košice, Kasárne/Kulturpark
15.10.2018 Žilina, Bábkové divadlo
19.10.2018 Bratislava, Nová Cvernovka
20.10.2018 Banská Bystrica, Záhrada/Barbakan festival

 

ĎALŠIE INFO: 

Predpredaj lístkov na turné: https://www.ticketportal.sk/Event/Longital_Suita

Longital Suita – Divoko Live at Radio_Head Awards Festival 2017: https://youtu.be/Wp3G2GuAwSk

Longital Suita album: https://www.slnkorecords.sk/longital/longital-suita

Longital Suita stream: https://open.spotify.com/album/49c2ZXvztoN77m13MoA09T?si=335Qdo0ESl62HMvIDtFCgg

Viac o Longital: http://longital.com