Luna - videoklip k novej pieseni Števa Šantu ohlasuje vydanie rovnomenného albumu pesničkára z Popradu

stevo_santa
Števo Šanta

Skupina Ostrov uverejnila cez víkend prvý videosingel, ktorým ohlasuje príchod nového albumu s názvom Luna. Jeho vydanie kapela naplánovala na marec 2020.

Pieseň Pestuj kvety hudobne odkazuje k folkrockovým začiatkom Ostrova a skupina ju nahrávala v štúdiu Martina Barlu v Poprade, odkiaľ jej členovia  pochádzajú a kde nahrávali aj doterajšie albumy.

„Pestuj kvety som zložil svojej vtedy dvojročnej dcére, na jednej z našich prechádzok. Čo znie idylicky, ale v skutočnosti som v tom čase prežíval náročné obdobie s rozvinutou úzkostnou poruchou, takže som si tú pieseň dosť odtrpel. Nakoniec ale z toho vznikla skladba, ktorá patrí medzi moje najobľúbenejšie,“ vraví jej autor a frontman Ostrova Števo Šanta.

Album Luna bude obsahovať 11 nových,  pôvodných pesničiek a predstavuje zároveň novú zostavu kapely, v ktorej okrem speváka a gitaristu Števa Šantu ostal z minulého obdobia basgitarista Rišo Gerényi a novými členmi sa stali klávesák Miro Maličký a bubeník Martin Ridilla, ktorý kedysi pôsobil v počiatočnej formácii dnes známeho projektu This Is Kevin.

„Je to v podstate nový Ostrov, dokonca som uvažoval o zmene názvu, ale chlapci z kapely, aj ľudia, ktorých som sa na to pýtal, boli za zachovanie starého. Zmena možno nie je až taká výrazná, ale pre mňa evidentná, mám radosť z tejto zostavy,“ vraví pesničkár.

Album, ktorý je aktuálne v štádiu záverečného mixovania, bude už čoskoro zverejnený na platforme Paste Magazinu NoiseTrade ako free download, respektíve za dobrovoľný príspevok kapele. V marci k nemu pribudne limitovaná edícia CD s hand made obalmi, vyrobenými osobne autorom skladieb. Kolekcia osobných pesničiek tak dostane ďalší rozmer intimity.