Martin Krížik predstavuje videoklip k vznešenej a silnej piesni Borovicový les

Martin Krížik v septembri vydal svoj prvý sólo album Len tak si spievam a aktuálne z neho predstavuje debutový videosingel Borovicový les. Interpret a skladateľ známy z viacerých úspešných formácií teraz vkladá krásne myšlienky do prvého samostatného počinu, ktorý obohatil vznešeným prednesom, umeleckou stopou a vizuálom čistej obnaženej prírody.

 

Pieseň získala svoju hudobnú podobu z nasiaknutej atmosféry a energie konkrétneho lesa na Záhorí, kde spevák načerpáva silu a cíti sa tam veľmi dobre. „Mojim želaním je, aby každý človek mal svoj „borovicový les“ niekde na svete, kde zabudne na problémy a pomôže mu to prekonať bolesť, zlobu a nespravodlivosť a ísť so vztýčenou hlavou ďalej,“ približuje Martin Krížik inšpiráciu k vzniku skladby.

 

Borovicový les je o drobnostiach, ktoré ukrýva toto čarovné miesto a nesie so sebou ideu, kde môže každý načerpať energiu tak, aby bolo na svete všetkým lepšie. Ušľachtilú atmosféru piesne sprevádza klavír a lesný roh, ktorého hru vyštudoval Martin Krížik počas svojich študijných čias na Konzervatóriu v Bratislave. Prínos do piesne vniesol Michal Danielis, ktorý mal na starosti nahrávanie hudby a aranž v Pezinku. Spevy a vokály nahrával Michal Neffe v Bratislave, o mix sa postaral Martin Polák a master prebiehal pod taktovkou Jiřího Pašku alias Ecsona Waldesa v Prahe.

 

Ambíciou singla a aj celého albumu je pretaviť interpretove myšlienky, ktoré prežíval v danom období. Nejde však o témy o láske k žene, ale o láske k životu a nádeji s pozitívnou budúcnosťou, čoho znázornením je aj táto skladba. Vizuálne stvárnenie precítil Michal Neffe, ktoré je zasadené do samotného miesta, kde skladba vznikla. „Celé nakrúcanie, kameru, réžiu a strih som vložil do rúk Michala, ktorý ma natoľko pozná, že to urobil presne podľa mojich predstáv,“ s úsmevom uzatvára Martin Krížik.