Miro Žbirka a Katarína Knechtová prešli skúškou snov

Nový Double Album Mira Žbirku vydáva Universal Music už v piatok 5.10.2018 na 2CD a 2LP. Jeho pilotným singlom je nový duet Skúška Snov. Skladbu s textom Kamila Peteraja naspieval Miro Žbirka s Katarínou Knechtovou

 

zbirka_knechtova

„S Katkou sme spolu niekoľkokrát vystupovali a vždy sa nás pýtali, či nemáme nejakú spoločnú skladbu. Pri práci na Double Albume som zistil, že v jednej skladbe by mohol byť práve Katkin hlas. Hneď som ho tam počul. Ona súhlasila a naspievala to tak, že dokonale naplnila moje predstavy,“objasnil vznik spoločnej skladby Miro Žbirka

 

„Ja som od malička veľký Mekyho fanúšik, mám doma jeho platne a poznám ich naspamäť. Preto ma vždy tešilo, keď ma zavolal ako hosťa na koncert. Popri spievaní jeho skladieb nám vždy napadlo, že je škoda, že nemáme aj nejakú spoločnú pieseň. Viem, že sa to nedá naplánovať, že to musí prísť. A teraz to prišlo. Meky mi poslal skladbu a ja som okamžite povedala áno. Fantastický zvuk a skvelí muzikanti ma oslovili od začiatku a ja som do toho pridala to svoje. Bolo to príjemné spievanie. Som nadšená z toho, akú atmosféru vytvorili naše hlasy. Veľmi sa z toho teším. Verím, že sa to prenesie aj na poslucháčov,“povedala o spolupráci na skladbe Katarína Knechtová.

 

Skladba, ktorá už rotuje v rádiách má aj špeciálny videoklip. Réžie sa opäť ujal spevákov syn David Žbirka a produkcie Vojtěch Nedvěd. Video je nakrútené na jeden záber. Speváci v ňomprejdú rovnakú cestu, ale každý po nej ide sám. V klipe je ich potom vidieť paralelne. Aby sa dosiahol požadovaný výsledok museli speváci absolvovať cestu v nerovnom teréne a spievanie niekoľkokrát rýchlejšie, čo si od nich vyžiadalo dokonalé sústredenie a veľkú fyzickú námahu. 

 

„Bol tam profi štáb, mladí ľudia, ktorí presne vedeli, čo chcú dosiahnuť. A tak som plnil príkazy režiséra poctivo a zodpovedne. Aj keď je to môj syn, režiséra musia všetci počúvať,“dodal s úsmevom Miro Žbirka.

 

 

Nový duet zaspievajú Miro Žbirka a Katarína Knechtová naživo premiérovo na koncertoch Symphonic Tour 2018 v Žiline a Košiciach, kde bude Katka špeciálnym hosťom vianočných koncertov so symfonickým orchestrom.

 

Nový Double Album, ktorý na obale ozdobila svojim umeleckým dielom známa česká výtvarníčka Míla Fürstováa ktorý vznikolv legendárnom štúdiu č.3 na Abbey Road v Londýne s producentom Robom Cassom a zostavou hviezdnych muzikantov Blair Cunningham (bicie), Robbie McIntosh (gitary), Hamish Stuart (basgitara) a Dean Ross (klávesy),Pears McIntyre (gitary), uvedie Miro Žbirka do života spolu so špeciálnymi zahraničnými hosťami na exkluzívnych jesenných koncertoch v Bratislave (Ateliér Babylon, 22.10.2018), Prahe (25.10.2018, Lucerna Music Bar), Hradci Králové 27.10. 2018, Klub Denoche) a Brne (29.10.2018, Sono Centrum). Bratislavský klubový koncert je už od augusta vypredaný a majitelia vstupeniek budú mať spolu s hosťami exkluzívnu možnosť vypočuť si nové skladby a získať ako prví podpísaný nový slovensko-anglický dvojalbum.