Na bratislavskom World Music Festivale vystúpi El Amir, nekorunovaný kráľ flamenca

el_amir

 

Uznávaný multiinštrumentalista a gitarový mág v žánri flamenco El Amir bude jedným z lákadiel tohtoročného World Music Festivalu Bratislava. Vyhľadávaná španielska formácia El Amir Flamenco Trio sa slovenskému publiku predstaví počas prvého festivalového galakoncertu v Ateliéri Babylon, dňa 14. septembra spolu s dvoma ďalšími hudobnými formáciami. 

Takmer desať rokov pôsobil El Amir v legendárnej skupine Radio Tarifa, s ktorou bol v roku 2004 nominovaný na cenu Latin Grammy Awards v kategórii Najlepší tradičný album za nahrávku Fiebre. V tom čase mal už na konte ocenenie za originálnu hudobnú skladbu pre španielske divadlo Teatro Albéniz v Madride. Na world music scéne je mnohými kritikmi považovaný za hybnú silu hudby so stredomorským nábojom. 

Gitaristu s občianskym menom Amir-John Haddad však počas jeho 30-ročnej kariéry preslávil aj originálny štýl, muzikantská vyzretosť a inštrumentálna všestrannosť. Okrem hry na flamenco gitaru či arabský strunový nástroj oud, ovláda aj hru na mandolínu, perkusie a grécky strunový nástroj buzuki. Tvorbu tohto 43-ročného rodáka z nemeckého Freiburgu však definuje aj zmes moderných a vintage zvukov, evokujúcich pôvodné korene flamenca.

Na Slovensku sa El Amir predstaví po boku basgitaristu Héctora Telliniho a perkusionistu Miguela Hiroshiho. Tí už svoju spoločnú šou predviedli na prestížnych festivaloch ako Gitara Veria v Grécku, Les Guitares Festival vo francúzskom Lyone, či na jubilejnom 30. ročníku španielskeho Cordoba Guitar Festivalu. Zažiaril však aj na spoločných koncertoch s fenomenálnym jazzovým basgitaristom amerického pôvodu, Marcusom Millerom.   

Talentovaný multiinštrumentalista sa so svojim remeslom podelí aj v rámci workshopu, ktorý povedie dňa 15. septembra v priestoroch bratislavského Konzervatória na Konventnej ulici. Kapacita workshopu je obmedzená a preto je svoju účasť potrebné potvrdiť vopred, prihláškou na adrese info@worldmusicfestival.sk

Viac informácii o workshope nájde TU

 

 

Viac informácií o festivale: worldmusicfestival.sk

Vstupenky sú k dispozícií v sieti predpredaj.sk ako aj tootoot.fm.

Podujatie z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia a k jeho realizácii prispeli aj ďalší významní partneri ako sú Bratislavský samosprávny kraj, Bratislava-Mesto, Bratislava-Staré mesto, Stredoeurópska nadácia, Hudobný fond a SOZA.