Na gospelovom koncerte Anky Repkovej sa krstilo, spievalo, tancovalo!

 

Do posledného miesta zaplnené divadlo Teatro Wüstenrot zažilo neobyčajné predstavenie – gospelový koncert Anky Repkovej obohatený o jej skladby z nového albumu Som pravdivá, ktorý bol priamo tam aj pokrstený a uvedený do života.  

 

Anka Repková a Daniel Thomas roztancovali sálu

Samotný koncert otvorila troma piesňami Anka Repková, ktorá ho zorganizovala a vymyslela a zaspieval si s ňou Spevácky zbor Anky Repkovej – Spievanie nás baví! – za sprievodu skvelých hudobníkov - Viliama Vitéza, Andreja Karlika, Martina Gábora, Andreja Novotného, ku ktorým sa pridalo sláčikové kvarteto The Ladies Ensemble a vokalistky - študentky Štátneho konzervatória. Prítomní diváci sa neváhali pridať. Rovnaká zostava sprevádzala aj hlavného hosťa večera, ktorým bol Daniel Thomas  - gospelový mág a vokalista svetových hviezd z Londýna. Anka Repková ho spoznala pred dvoma rokmi v Londýne, kde istý čas pôsobila v miestnom gospelovom zbore. Daniel sa so slovenskými hudobníkmi a vokalistkami veľmi rýchlo zžil a zaplnenú sálu čoskoro nielen postavil na nohy, ale vyhecoval, aby  všetci spievali a tancovali spolu s ním. Tri piesne si s ním zaspieval neopakovateľný zbor, zložený z 55-tich ľudí, ktorí sa zúčastnili víkendového gospelového workshopu organizovaného Ankou Repkovou. Ľudia, ktorí stáli prvýraz na javisku, predviedli skutočnú gospelovú show, ktorá vyvolala opätovné ovácie v sále.

 

Album Anky Repkovej Som pravdivá pokrstený perím

Novučičký album Anky Repkovej, ktorý je zároveň jej osobnou výpoveďou a priblížením cesty jej prerodu, pokrstili traja dôležití ľudia v jej profesionálom živote – Roman Bomboš – moderátor Slovenského rozhlasu, ktorý sa s Ankou pozná dlhé roky, autorka, trénerka a transformačná koučka Katarína Zacharová a už spomínaný Daniel Thomas. „Perie som si vybrala, pretože je pre mňa symbolom slobody a ľahkosti,“ – vysvetľuje netradičný spôsob uvedenia albumu autorka všetkých piesní na albume – okrem jedinej a pokračuje: - „Je to moja najosobnejšia výpoveď prostredníctvom piesní, verím, že pre mnohých bude inšpiratívna.“


Anka Repková

Krstná mama koučka Katarína Zacharová sa o celom večere vyjadrila s nadšením: „Veľký gospelový koncert bol pre mňa intenzívny zážitok s kvalitnou, hlbokou a úprimnou hudbou a nádherným spevom Anky Repkovej a jej zahraničného hosťa Daniela Thomasa. Zabudla som na všetky starosti, ich hudba ma nabila úžasnou pozitívnou energiou. A nová tvorba na albume Anky Repkovej je jedinečná, lebo nielen sa dobre počúva, ale dostáva sa vám pod kožu a dotkne sa vášho srdca, a tým vás inšpiruje a dodá energiu do náročných dní. Ďakujem za tento umelecký zážitok."

Samotný Daniel Thomas sa rovnako nechal unášať atmosférou bratislavského skvelého a zážitkového koncertu a netajil radosť, že môže byť súčasťou tohto projektu, o čom svedčia aj jeho slová: „Anka ma so svojimi piesňami a celým muzikantským ansáblom zobrala na krásnu cestu. Slovám som síce nerozumel, ale cítil som emócie, pretože Anka spieva zo srdca. Prajem jej, aby mal jej nový album veľký úspech a bol začiatkom jej ďalších diel a práce. Som šťastný, že som mohol byť súčasťou tohto večera." 

Moderátor Roman Bomboš vyzval prítomných divákov, aby svojimi rozsvietenými mobilmi pozdravili album Anky Repkovej a vyjadril nádej, že rovnako ako sa stalo svetlom pre samotnú interpretku, nech prinesie svetlo do života aj jeho poslucháčom. 

Anka Repková prešla sama dlhú cestu sebapoznávania a je presvedčená, že naozaj si užiť šťastný život môžeme, ak počúvame a nasledujeme svoj vnútorný hlas, svoju intuíciu.

 

Pestrý album končí meditáciou

Album obsahuje rôzne žánre od rock´n´rollu, latina, popu, world music až po filmovú hudbu. A to nie je všetko. Okrem piesní sa na albume nachádza aj umelecké slovo a riadená meditácia Uzdravenie. Autorka ju zamerala na uzdravenie vzťahu so sebou samým, s ostatnými ľuďmi a na znásobenie lásky k sebe samému a k okoliu.

„Nie je mi ľahostajné, čo sa deje vo svete, ako sa správame k našej planéte, ľuďom, zvieratám, prírode,“ – objasňuje na magro albumu autorka a intepretka Anka Repková a pokračuje: - „Verím, že každý z nás má silu a moc zmeniť svet, pokiaľ začneme od seba samého. Zámerom môjho albumu je pomôcť poslucháčom prebudiť svoju dušu, rozvíjať dobro a lásku, povzbudiť ich, že to má zmysel. Mňa osobne doviedla tvorba týchto piesní k mnohým uvedomeniam, k sebapoznaniu a seba prijatiu.“

 

Po singloch Vyznanie, Svetlo a Výzva, Anka predstavuje aj titulnú pieseň albumu Som pravdivá. „Hudbu i text som napísala ja, zaranžoval mi ju talentovaný muzikant Juraj Holoda a je o mojom vnútornom oslobodení sa, o bezstarostnosti, radosti,“ – prezrádza nadšená Anka Repková a pokračuje: „Je tiež o tom, akou sa žena stane, keď objaví, kto naozaj je, keď samu seba prijme takú, aká naozaj je a začne byť sama sebou.“

 

Pieseň Som pravdivá:

 

 

Anna Olvecká, VI-AN M.A.P.A.

Foto: Peter Frolo