Na konci leta (Summer's End)

Počas roka je niekoľko období, v ktorých bývame senzitívnejší. Okrem Vianoc, či Silvestra je to aj koniec leta. Uvedomujeme si, že všetko sa opakuje, ale nik a nič tu nie je navždy. Všetko stratené môže ožiť v spomienkach a pozdraviť nás znova. Príroda okolo nám svoj večný kolobeh - ktorého môžeme byť na čas súčasťou aj my - pripomína meniacou sa krásou. 
 

mimi_mazgutova
 

Približne o tom je aj videoklip k piesni Na konci leta, ktorá je pretextovanou coververziou skladby Summer’s End amerického songwritera Johna Prinea. Pesničkár Martin Chrobák a autor vizuálnej zložky Waldemar Švábenský (známy tiež ako iniciátor projektu Svet podľa Gabriela) ju venovali priateľovi, fotografovi a svetobežníkovi Ľubošovi Houškovi, ktorý - podobne ako John Prine - ešte pred pár mesiacmi rozdával okoliu radosť svojou prítomnosťou aj prácou. 

Prírodné scény videoklipu boli natáčané v oblasti Dunajských luhov, kam Waldo a Ľuboš chodievali fotiť krásy divokého života. Postavu pominuteľnej letnej lásky v klipe stvárnila Mira "Mimi" Mažgutová, s kontrabasom pri nahrávaní pomohol jazzman Juraj Kalász a o finálnu zvukovú podobu sa v svojom štúdiu postaral Peter Dobrík zo skupiny Mukatado

 

 

Aj keď pieseň a jej stvárnenie vyvoláva skôr melancholické pocity, hlavným apelom tohto dielka je motivovať, aby sme každý svoj cyklus ročných období napĺňali novými zážitkami, tvorbou a láskou k ľuďom, ktorí sú tu s nami.

 

lubos_waldo
Ľuboš & Waldo

Článok patrí k časopisu: