NAJČÍTANEJŠIE V ROKU 2018

najcitanejsie_2018

 

Kto včera získal ceny SOZA za rok 2017
Veľkú cenu SOZA získa Marika Gombitová. Je prvým ženským zástupcom tohto ocenenia.
 

Sima Martausová * Apetít pre dobré veci
Keby sme na spevákoch hľadali, čo ktorého charakterizuje, u Simy by to bola asi jej prirodzenosť, s ktorou pláva proti prúdu.

 

Najlepšie hodnotené albumy roku 2017
Z recenzií, ktoré vyšli (alebo mali vyjsť) roku 2017 v časopisoch Nový Populár 1 až 4, vyberáme najlepšie hodnotené albumy slovenských, českých a zahraničných interpretov publikujúcich u domácich vydavateľov.

 

Nový slovenský film Dôverný nepriateľ vyťahuje tri hudobné tromfy: Emmu Drobnú, Ondřeja Gregora Brzobohatého a Petra Panna 
Pripravovaný slovenský film Dôverný nepriateľ zverejňuje týždeň čo týždeň jednu novinku za druhou.

 

Dušan Holík: Píšťalkový spevník
Pastierska píšťalka sa teší obľube. Príležitostí na jej kúpu je dostatok práve počas folklórnych festivalov, jarmočných či hodových dní.
 

Popular Instruments
Nástroje, novinky a testy

 

BORIS SODOMA * Ako písať dobré piesne... (kniha)
Boris Sodoma, skladateľ, gitarista a spevák sa začal výraznejšie presadzovať v 2. pol. 70-tych rokov. Spolu s Jozefom „Ďoďákom“ Hanákom založil skupinu Strom.

 

Čo počúva... Pišta Vandal aka Štefan Chrappa
V roku 1994 prežil vlastnú smrť a založil kapelu ČAD, ktorá sa radí k najextrémnejším hudobným formáciám na slovenskej hudobne scéne.

 

VILLE VALO * Triezvy ako otvorený nerv
Schopnosť vytvoriť niečo krásne, z čoho prúdia emócie a energia aj k iným ľuďom je dar, ktorý máva aj druhú stranu mince. Senzibilným umelcom zvyknú sudičky okrem talentu pridať ešte čosi ďalšie, čo ich z eufórie, ako na rozhojdanom kyvadle, odvezie späť do druhého extrému – k depresiám, z ktorých hľadajú únik.

 

DOWINA * Slovenské gitary z Devínskej Novej Vsi
Firma Dowina (predtým Marris) začínala s výrobou nástrojov v zahraničí a predajom na Slovensku a v Čechách. Postupom času sa situácia obrátila, výroba nástrojov sa koncentruje na Slovensko, pričom predaj nadobúda čoraz viac medzinárodné rozmery.

 

JANKO LEHOTSKÝ 70 * Pýtam sa? Novo dur & staro mol (album)
V polovici marca uzrel svetlo sveta nový, v poradí už desiaty sólový album Janka Lehotského s názvom Pýtam sa? Novo dur & Staro mol. Nielen poradie albumu je okrúhle, ale aj číslo na prednej strane obalu ilustrovanej maľbou Jankovho autoportrétu.

 

Článok patrí k časopisu: