Novinky KORG a VOX (Music Park, september 2017)

korg_grandstage

 

KORG Grandstage

Uznávané zvukové syntézy KORG a starostlivo vyberané zvuky klávesových nástrojov. Svojím vzhľadom budí rešpekt akustického piana, zároveň vyjadruje dômyselnosť a individualitu elektronického nástroja. Rozloženie panelu, ktorý je dôkladne navrhnutý na zvýraznenie osobnosti a expresivity hráča. Sedem výkonných zvukových syntéz robí z Korgu Grandstage neprekonateľné stage piano. Vybavený je zvukmi nástrojov svetovo najvyššej úrovne - detailne bolo nasnímaných päť zvukov grand pián. Syntéza SGX-2 obsahuje neslučkované stereo sample vo vysokom rozlíšení pre každú klávesu. EP-1 ponúka šesť vintage elektrických pián, CX-3, VOX a Compact sú tri rôzne organové syntézy. Grandstage sa vyrába vo verzi 73 a 88 kláves a súčasťou nástroja je aj klávesový stojan Standard M-SV.

Test nástroja Korg Grandstage pripravujeme do decembrového vydania Nového Populáru (4/17).

 

 

VOX Continental

Tranzistorový organ VOX Continental, ktorý sa pôvodne objavil v roku 1960, je dodnes večná klasika. Dnes VOX prichádza s úplne novým nástrojom, ktorý prináša tento koncept do prítomnosti. Nový VOX Continental používa jednoduché a intuitívne rozhranie, umožňujúce rýchly prístup ku každej funkcii. Ľahko pochopiteľné rozvrhnutie panela umiestňuje nezávisle štyri časti (Organ, E.Piano, Piano, Key/Layer) a umožňuje okamžite prepínať medzi stavmi zapnutia, vypnutia a vrstvenia. S pamäťami scén sa dajú rýchlo vyvolať nastavenia programov a efektov. Najväčšia odlišnosť rozhrania VOX Continental sú jeho revolučné dotykové stĺpce s LED podsvietením, ktoré menia svoju funkciu podľa situácie. Ak hráte part ORGAN, fungujú ako dotykové ťahadlá, ktoré môžete priamo ovládať svojimi prstami. Ak hráte part KEY/LAYER, pracujú ako potenciometre, ovládajúce parametre ako EG a filter. Keď je zapnutý EQ, fungujú ako deväťpásmový grafický Master ekvalizér. Reálny lampový zvuk zabezpečuje nový typ elektrónky Nutube. Polovyvážená Waterfall klaviatúra so 61 alebo 73 klávesmi je optimalizovaná pre hranie rôznych zvukov. Súčasťou nástroja je volume/expression pedál a vlastný klávesový stojan ST-Continental.

 

vox_ac15hw60

 

 

VOX AC15HW60 / AC30HW60 

60. výročie firmy VOX budú pripomínať starostlivo navrhnuté a v Spojenom kráľovstve skonštruované kombá inšpirované najoceňovanými aparátmi histórie VOX – AC15 / 4 z roku 1957 a AC30 / 6 z roku 1964. Kompletne ručne letované, za použitia špičkových komponentov a zákazkových transformátorov, exkluzívne 12" reproduktory Celestion AlNiCo Silver a box z preglejky z baltskej brezy. Dodávané s vlastným poťahom a footswitchom v tvare vajíčka. Ako bonus bude ku každému aparátu 60th Anniversary AC15 a AC30 pridané aj kompaktné rádio na batérie AC30 Radio, ktoré má vzhľad milovaného aparátu AC30.

 

www.music-park.cz

 
Článok patrí k časopisu: