Novinky v ponuke spoločnosti MELODY (december 2016)

Arturia MiniLab MkII

Druhá generácia malého prenosného klávesového kontroléra od Arturie s padmi a množstvom potenciometrov nesie názov MiniLab mkII a posúva komfort obsluhy pri zachovaní kompaktných rozmerov ešte ďalej. Mini klaviatúra predchádzajúceho modelu bola nahradená o niečo väčšou slim klaviatúrou, známou z modelu KeyStep, zmenšenou na 25-klávesov a len dynamicky citlivou. Vylepšenia sa dočkali aj pady, ktoré sú kvalitnejšie, rýchlostne aj tlakovo citlivé a majú RGB podsvietenie. Dotykové pásiky pre ohýbanie tónu a moduláciu sú umiestnené nad klaviatúrou a prvé dva otočné potenciometre sú klikateľné, takže hráči si môžu užívať rovnaký štýl obsluhy priloženej aplikácie Analog Lab ako s veľkými kontrolérmi Arturia KeyLab.

Okrem spomínaného virtuálneho syntetizéra Analog Lab Lite so stovkami legendárnych syntetizérov, organov a string machines dostanete s nástrojom aj Ableton Live Lite a UVI Grand, čo je nasamplované špičkové koncertné krídlo Steiway model D. Zvlášť integrácia s Ableton Live je veľmi prepracovaná, takže okrem hry na klávesy môžete pomocou potenciometrov ovládať virtuálne nástroje, pohybovať sa medzi stopami, scénami, a s použitím padov nahrávať/spúšťať nahraté klipy. K počítaču Mac alebo PC sa pripája pomocou USB kábla a nie je potrebné inštalovať žiadne drivery - stačí zapojiť a hrať.

Pokiaľ hľadáte malý kontrolér s bohatou výbavou nielen pre tvorenie na cestách, ale aj pre živé hranie, Arturia MiniLab MkII ponúka za svoju nízku cenu naozaj veľa muziky.
www.melodyshop.sk

 

Arturia DrumBrute

Rodinka Brutálnych sa opäť rozrástla, tentoraz po klávesových MiniBrute a MicroBrute prišiel bicí automat DrumBrute. Ponúka 17 čisto analógových zvukov, ktoré môžete okamžite ovládať podobne ako na spomínaných syntetizéroch. Špecialitou sú dve rôzne verzie bubna kick a unikátny analógový reverse cymbal. Svoje rytmy môžete uložiť do 64 patternov, každý po 64 krokov, nechýba separátny akcent pre rôzne bicie zvuky a tiež song mód na reťazenie patternov. Patternové efekty ako swing a náhodnosť pomôžu ozvláštniť vašu produkciu, rovnako ako možnosť rôznej dĺžky stopy pre rôzne zvuky, čo vo výsledku produkuje polyrytmy.

Na výstupe nástroja nechýba osvedčený Steiner Parker, výstupný filter s bypassom (high pass & low pass). DrumBrute môžete zapojiť do akéhokoľvek štúdiového alebo live setupu vďaka viacerým možnostiam synchronizácie (interná/MIDI/Clock/1PPS, 2PPQ, DIN24, DIN48), taktiež pomocou USB MIDI. Nároční užívatelia ocenia 12 individuálnych audio výstupov, s ktorými môžu zvuky z DrumBrute doviesť
k dokonalosti.
www.melodyshop.sk

 

Audix AP41 OM2 / AP42 OM5

O tom, že analógové bezdrôtové systémy ešte zďaleka nepovedali posledné slovo, svedčia aj novinky amerického výrobcu Audix AP41 a AP42. Oba systémy pracujú
v šírke pásiem 522 MHz - 554 MHz/554 MHz - 586 MHz, majú automatické vyhľadávanie dostupných frekvencií a ako označenie napovedá, sú osadené osvedčenými mikrofónnymi hlavami Audix OM2 resp. OM5. AP41 s jedným mikrofónom má 106 prednastavených frekvencií a dosah 90 m, duálny AP42 ponúka 207 frekvencií a dosah 137 m. Pre všetkých, ktorí vyžadujú spoľahlivý prenos, kvalitné mikrofóny vhodné nielen na hovorené slovo, ale aj na spev a dlhú výdrž batérií (až 10 hodín), sú ideálnou voľbou.
www.melodyshop.sk

 

 

 

 

FBT Vertus CS1000

Najmladší a najmenší line array populárnej série Vertus CS1000 od talianskeho výrobcu FBT bol vytvorený ako pre živé zvučenie, tak aj pre inštalácie bez nutnosti kompromisov. Kombinuje v sebe maximálny výkon s kompaktnosťou a modulárnou rozšíriteľnosťou. Bi-amp zosilňovač 600 + 400 W RMS je ukrytý v drevenom subwooferi s 12” reproduktorom a ponúka v špičke 129 dB SPL. Pasívny satelit
s vyžarovaním 110º horizontálne a 30º vertikálne má v sebe šesť 3” driverov, jeho hlasitosť je nastaviteľná v 8 krokoch od -4,5 do +5 dB a dá sa spolu s káblami umiestniť dovnútra subwoofera, takže systém je praktický a zaberie málo miesta. 

Potrebujete väčší výkon? Prepojte naraz dva systémy do duálnej konfigurácie - subwoofery položte na seba a satelity spojte uzamknutím do jediného stĺpa, čím získate nielen o 6 dB vyššie SPL, ale aj vertikálny vyžarovací uhol 40º.
www.melodyshop.sk

 

 

 

 

 

Článok patrí k časopisu: