Melody

ARTURIA KEYLAB MKII 49 * klávesový MIDI kontroler (test)

keylab_mkii

Začiatkom roka som testoval klávesový kontroler Arturia Keylab Essential, v ktorého úvode som si dovolil zašpekulovať o tom, že design panelu by mohol byť predzvesťou ďalšej generácie a aha, už je to tu!  

Arturia DrumBrute Impact (novinka)

drumbrute-IMPACT

Nasledovník analógového bicieho automatu DrumBrute má okrem pridaného mena Impact množstvo vylepšení.

ARTURIA * Keylab 88 / Minilab mkII / V Collection 6 (novinky)

minilab_mkII

Arturia uviedla na trh limitovanú edíciu dvoch klávesových kontrolérov v elegantnej čiernej farbe s priloženým hudobným softvérom.

ARTURIA AUDIOFUSE * USB Audio Interface (test)

arturia_audiofuse

V útrobách sa skrýva ako highlight zariadenia dvojica zákazkovo navrhnutých mikrofónových predzosilňovačov DiscretePro. Inšpirované tým najlepším z vintage konzol bazírujú na tom najlepšom zo súčasnosti.

Arturia V Collection 6 (novinka)

arturia_collection6

Najväčšia zbierka legendárnych klávesových nástrojov V Collection bola v novej verzii 6 rozšírená o digitálne simulácie ďalších štyroch nástrojov Clavinet V, Buchla Easel V, CMI V (Fairlight) a DX7 V.

Reproboxy FBT VENTIS a PROMAXX (novinka)

promaxx

Na výstave Pro Light + Sound 2016 predstavil u nás už zavedený taliansky výrobca FBT novú sériu reproboxov VENTIS a inovácie sa dočkala aj séria prenosných reproboxov PROMAXX.

ARTURIA MATRIXBRUTE * analógový monofonický syntetizátor (novinka)

Zatiaľ najväčším a najkomplexnejším analógovým počinom z dielne Arturia je MatrixBrute, ktorý sa po niekoľkomesačnom ohlasovaní začal predávať tento rok na jar.

Istanbul Agop 16"/18" Xist ION Crash (novinka)

Séria činelov Xist ION Crash sa vyznačuje symetricky umiestnenými otvormi, čím získava surový nábeh zvuku podobný splash s veľmi rýchlym dozvukom. Je skvelá pre akcenty, hranie rukou alebo vo vrstve s inými činelmi.

Arturia iSpark * softvérový bubeník/aplikácia pre iPad (novinka)

Posledným z radu softvérových nástrojov pre iPad je bicia mašina iSpark, ktorú Arturia nedávno uviedla so sloganom "Mobilná rytmická kanonáda".