Odišiel Steve Priest, basgitarista skupiny Sweet

Vo veku 72 rokov zomrel Steve Priest, člen jednej z najznámejších skupín 70. rokov, The Sweet.

 

Túto správu potvrdil jeho bývalý spoluhráč, gitarista skupiny Andy Scott, ktorý prostredníctvom sociálnych médií skupiny ponúko tento hold:

steve_priest
Steve Priest
23. II 1948 - 4. VI. 2020

 

„...Bol najlepším basgitaristom, s ktorým som kedy hral. Zvuk, ktorý sme produkovali ako kapela, bol tak silný! Od tej chvíle v lete 1970, keď sme sa vydali na našu Musical Odyssey, sa svet otvoril a jazda na horskej dráhe sa začala! Nakoniec si nasledoval svoje srdce a presťahoval si sa do USA. Najprv New York, potom LA. Odpočívaj v pokoji môj brat. Mal som ťa rád!“

Andy

 

Priest, ktorý zomrel vo štvrtok (4. júna), začal s kapelou The Sweet v roku 1968. Hral na basgitare, spieval vokály, výrazne sa podieľal na imidži glamrockovej kapely a na poslednom albume 1982 „Identity Crisis“ sa uplatnil aj ako sólový spevák. Po rozpade materskej skupiny hral s kapelou The Allies.

 

Priestov odchod nasledoval po smrti pôvodných členov Sweet, Briana Connollyho (ktorý zomrel v roku 1997) a Micka Tuckera (ktorý zomrel v roku 2002).

 

Kapela vydala od roku 1971 do roku 1982 deväť albumov a do rockovej histórie sa najviac zapísala ich klasika 70. rokov, „Ballroom Blitz“. Medzi ďalšie single patrili napríklad „Little Willy“, „Fox on the Run“, „Action“ a „Love Is Like Oxygen“.

 

 

Článok patrí k časopisu: