Pianista Alan Bartuš v najťažšejj jazzovej súťaži sveta. Obrovský úspech pre Slovensko, Rakúsko a celú EU!

bartus
 

 

Fenomenálny 22. ročný Alan Bartuš nás bude zastupovať na najprestíznejšej súťaži sveta v Jazzovej interpretácii!

Ako jediný z EU je vybratý do semifinále v najťažšejj jazzovej súťaži sveta - Herbie Hancock Institute of Jazz International Piano Competition (predtým Thelonius Monk Competition), ktorá sa uskutoční 14. a 15. októbra 2023 v New Yorku. Súťaž sa uskutocní v PAC NYC- budova z mramoru za 550mil.dolarov, na mieste kde predtým stáli ‚‘‘dvojičky‘‘. Dalších 9 uchádzačov o ceny sú z Ameriky,a jeden uchádzač  z Ázie. Ako prvý v histórii zo Slovenska a Česka zaznamenáva tento ojedinelý, výnimočný úspech.

 

laureati

 

To že Alan patrí k najlepším pianistom z najlepších v EU v kategórii do 30.rokov dokázal  júli na medzinárodnej sútaži vo Švajciarskom Langnau, kde sa stal laureátom .Do finále vybrali troch z EU, opäť to vyhral...

V tomto roku sa mu podarilo  získať aj  hlavnú cenu v rakúskom Klagenfurte.cJe držiteľom hlavnej ceny ‚‘‘ARTEDEA‘‘

Minulý rok sa stal držiteľom ceny ‚‘‘O1 Jazz Prize‘‘,kde sa mu dostalo pozornosti a priestoru v Rakúskom Radiu ORF a v rámci ceny mu bolo umožnené študovať master program po získaní bakalárskeho titulu na Music und Kunst Universität Wien, spolu s Danny Grisetom na Univerzite Jam Music Lab vo Viedni.

Alan vydal tento rok dva albumy – úžasný  autorský virtuózny sólo piano album ‚‘‘SOLOLOGY‘‘,kde spája techniky vážnej hudby 20.storočia s improvizáciou a jazzom. ‚‘‘SOLOLOGY‘‘ vydal  Hudobný Fond.‘‘ Nemecký Double Moon Records‘‘ vydal jeho album ‘‘BORN IN MILLENNIUM‘‘, kde svoje kompozície interpretuje spolu so svojim otcom, špickovým kontrabasistom Štefanom Pištom Bartušom, výnimočným trumpetistom Kornel Fekete Kovácsom z Maďarska , geniálnym bubeníkom Dávidom Hodekom a so svetovou legendou na bicie nástroje Gregory Hutchinsonom.

Alan splolupracoval, nahrával aj s legendárnym Jerry Bergonzim, Tim Armacostom, Klemens Marktlom, Petrom Erskinom atd...

Je prijatý do NY na jednu z troch najlepších univerzít sveta ‚‘‘Manhattan School Of Music‘‘.

Kedže, NY je jedným z finančne najnáročnejším mestom sveta, na štúdium sa Vám prihovára žiadosťou o podporu prostrednictvom crowdfundingovej kampani tu -  https://www.donio.sk/alan-bartus-v-ny-usa,  kde jeho umeleckú snahu a reprezentovanie Slovenska v pozítivnom svetle môžte podporiť aj Vy akoukoľvek čiastkou.