PIEŠŤANY OPEN MIC 2017

4.2.2017 sa v piešťanskom klube ŽiWell uskutočnilo stretnutie kapiel a songwriterov z Piešťan a okolia s názvom PIEŠŤANY OPEN MIC, ktoré pripravilo hudobné vydavateľstvo EMERALD Music House v spolupráci s hudobným štúdiom Blazy Production a klubom ŽiWell. Jednotliví účinkujúci hrali v približne pol hodinových intervaloch a po každom hudobnom sete sa vyberal symbolický honorár do klobúka. Klub ŽiWell bol plný a diváci príjemne štedrí ku každému vystupujúcemu.    

 

Na PIEŠŤANY OPEN MIC 2017 vystúpili:

 

Nagy&Beni (rock) kvalitný rockový underground 21 storočia z Trnavy, príjemné prekvapenie večera.    
http://bandzone.cz/nagyabeni?at=info&vc=2

 

 
 

 

 

Vivetray (hard rock) je hard rocková kapela zo Serede a okolia v zložení Tomáš Racko (spev, basa), Marcel Krivosudský  (gitara, spev) a Andrej Dubnička (bicie). 

 

 

 

 

Lívia Doležalová & Band (folk rock) Lívia má za sebou už množstvo koncertov a rastúcu základňu fanúšikov. Hráva sama alebo s kapelou a jej koncert na PIEŠŤANY OPEN MIC vytvoril medzi divákmi príjemnú atmosféru.

 

 

 

 

 

Standard & Komrades (folk rock) hlohovský bard Stano Kamenčík v doprovode vynikajúcich hudobníkov. Z vystúpenia Standard & Komrades na PIEŠŤANY OPEN MIC 2017 bolo zachytené video skladby „Čudesná krajina“.   

 

Meluzína (folk punk)  Meluzína je buskerka, divožienka a „čarodejnica“ z česko – slovenského pohraničia, hráva sama alebo s kapelou hudobný štýl, ktorý by sa dal zaradiť do kategórie folk punk. Skladba „Na more“ z jej vystúpenia na PIEŠŤANY OPEN MIC 2017:

 

Noel McCarthy (Irish folk) je írsky bard s „históriou“ žijúci momentálne v Piešťanoch. Na PIEŠŤANY OPEN MIC 2017 vystúpil s kapelou piešťanských hudobníkov s názvom  Happy Boys and Girl. Zahrali tradičný írsky folk, ktorý priniesol do klubu ŽiWell atmosféru írskych pubov, kde živá hudba a pivo tvoria neodmysliteľnú súčasť (predĺžených) víkendov. Skladba „Dirty old town“ z vystúpenia na PIEŠŤANY OPEN MIC 2017:

 

Kamila Veterná Trio (world folk) je myjavsko – piešťanské trio, ktoré vzniklo približne pred rokom a v súčasnosti koncertuje  s autorským programom Kamily Veternej s upraveným aranžmán pre gitaru, spev, flautu a africké perkusie. Skladba „Sovy“ z vystúpenia na PIEŠŤANY OPEN MIC 2017:

 

Druhá edícia (folk rock) hlohovská kapela okolo „starého“ barda a gitaristu Aleša Šveca. Na PIEŠŤANY OPEN MIC 2017 hrali v klasickom zložení: Aleš Švec (gitara, spev), Ivan Sabo (basa), Tomáš Kleiman (bicie) a nedávno príchodzí nový člen Tomáš Váry (tenor saxofón a gitara).

 

Tu-har-gash (world music looping) je sólový loopingový projekt multinštrumentalistu Branislava Hargaša, prostredníctvom ktorého na PIEŠŤANY OPEN MIC 2017 predstavil tradičné aj netradičné hudobné nástroje.    

 

 
 

 

 

Už sa to rysuje (funk rock) ďalšia hlohovská kapela, výborný inštrumentálny funk rock,  v zložení Marek Selnekovič (basa), Ondrej Kováčik (gitara) a Jozef Konečný (bicie).

 

Luke Mizmor (indie folk) je piešťanský folkový bard, ktorého texty popisujú biblické udalosti v prenesenom význame pre súčasný svet. Jeho koncertný set bol „ekumenickým“ záverom jedného hudobného večera.

 

 

 

 

 

Branislav Galo

EMERALD Music House