Posledný album Ivana Krala SMILE vyšiel krátko po jeho smrti

ivan_kral_smile

 

Ivan KRAL, hudobník svetového renomé, dokončil krátko pred svojou smrťou štúdiový album SMILE, ktorý výchádza v týchto dňoch. 

 

Album Smile s nezameniteľným spevákovým rukopisom predstavuje dôstojnú bodku za bohatým tvorivým životom hudobníka telom a dušou. Piesne o láske, partnerstve a ďalších medziľudských vzťahoch nahralIvan Kral kompletne sám, album si sám aj produkoval. Hudba je autorská, texty napísala jeho žena Cindy Hudson.

 

ivan_kral

 

Skladateľ, hudobník, spevák a producent Ivan Kral sa zapísal do histórie svetového rocku predovšetkým vďaka spolupráce s Patti Smith, Iggy Popom a Johnom Cale. Jeho skladby hrali napríklad David Bowie a U2. Od roku 1966 žil v USA. V deväťdesiatych rokoch sa začal vracať do Čiech, kde spolupracoval aj so skupinami Lucie, Mňága a Žďorp, Alice, s Lenkou Dusilovou a Jiří Suchým. Za svoj album Nostalgia získal  cenu Akadémie populárnej hudby a ďalšie si odniesol ako producent v rokoch 1995 a 1998. Za hudbu k filmu Kabriolet bol v roku 2001 nominovaný na Českého leva. Je autorom mnohých hitov vrátane skladby Sen (Lucie). 
 

ivan_kral
 

Na Ivana Krala si po jeho smrti spomínal celý hudobný svet. Iggy Pop na svojom FB odkazuje na Ivanov veľký talent, veľkodušnosť a prejavuje Kralovi nesmiernu úctu: "Dear Ivan, rest in peace bro. You were a great guitarist/writer, a handsome guy, a true rock believer and a great credit to me and the Czech Republic. God bless you."

 

Warner Music
Foto: Toko Shiiki

 

Album Smile na digitálnych službách: https://WMCZ.lnk.to/IvanKralSmile