„Pozitívny pjatoček“ už tento piatok 14. mája prinesie v Amfiteátri v Rači kapely Darkness Positive a Le Payaco

 


 

Od pondelka 10. mája vstúpil do platnosti nový balík opatrení, ktorý priniesol uvoľnenie vo viacerých sférach. Jednou z nich je aj oblasť kultúry a oragizácia kultúrnych podujatí. Na uvoľnenie opatrení pružne zareagovala agentúra Artactive Events, ktorá už na piatok 14. mája pripravila jedno z prvých, ak nie vôbec prvé podujatie.

 

Nápad prišiel minulý piatok po zhliadnutí tlačovej konferencie ministra zdravotníctva a hlavného hygienika, kde boli oznámené uvoľnenia v rámci organizácie podujatí a rozhodli sme sa, že netreba čakať a treba využiť možnosť návratu k normálnemu životu. Myslíme si, že práve takýto koncert pod holým nebom môže byť príležitosťou na stretnutie s priateľmi a zároveň vyskúšať si, aké to bude zažiť niečo, od čoho sme si možno už aj odvykli.“ hovorí organizátor koncertu František Tököly.

 

Na prípravu všetkého bol teda iba víkend. Štartovať kampaň podujatia v týždni, kedy sa podujatie koná, je neobvyklé a zrejme aj riskantné. Ale skúsime to. Vyskúšame, či je naozaj pravda to, že ľudia sú „hladní“ po zážitkoch, ktoré patrili k „normálnemu“ životu a živé koncerty sú určite jedným z nich. A platí to pre obe strany, pre návštevníkov, ale aj pre umelcov. Preto veríme, že návrat k normálnemu životu a tiež umelcov ľudia podporia.

 

Podujatie dostalo názov Pozitívny Pjatoček. Už dlho všetci žijeme v situácii, keď sa tešíme správe, že sme negatívni a správa, že sme pozitívni znamená problém. Situácia sa zlepšuje, preto je čas vrátiť slovu pozitívny svoj pravý zmysel.

 

Kombinácia dvoch kapiel je veľmi zaujímavá. 

Darkness positive, mladá kapela z Martina, pre ktorú je hudba psychohygienou a skúšobňa relaxačným miestom, kde vznikajú spontánne nápady bez žánrových alebo tematických hraníc. Vychovali a formovali ich konzervatórium a jazz, ale aj ulica, garáž, rock a punk. A ak ste ich ešte nevideli naživo, určite vás ich energia dostane.

 

Le Payaco vydali v minulom roku s nový album „Pohybliví v nehybnom“, ktorý zarezonoval, oslovil široké publikum a patrí medzi to najlepšie, čo u nás v minulom roku vyšlo. Dokazuje to aj ocenenie album roka v hodnotení novinárov v súťaži Rádia FM Radio Head Awards. Album je nominovaný aj v Česku v cene Anděl.

Ako sami hovoria, celý album sa nesie v duchu experimentovania so zvukom a formou. Snažili sme sa neviazať zaužívanými stereotypmi a nahrať album s výnimočným zvukom a obsahom. Skladby z tohoto albumu si tak budete môct v Bratislave vypočuť naživo po prvý krát, zároveň však zaznejú aj staršie hity...

 

"Neskutočne sme sa na tento deň tešili. Sme presvedčení, že koncert bez publika úplne vo všetkom stráca na svojom význame. Preto sme radi, že online streamy môže konečne nahradiť ozajstná produkcia, aj keď stále s drobnými obmedzeniami. Je na čase vrátiť hudbu a jej silu do ulíc a každodenného života.

Srdečne vás pozývame a tešíme sa na vás priatelia!“ 

pozýva Tomáš Sloboda z Le Payaco.
 

le_payaco

 

Prvoradé bude dodržanie všetkých aktuálne platných pravidiel. 

Podujatie v exteriéri sa môže konať pri zaplnení kapacity maximálne na 50% a zároveň s maximálnym počtom 500 hostí - na sedenie. Amfiteáter v Rači je preto optimálny, má totiž 840 miest na sedenie, organizátor preto stanovil počet lístkov na 400. 

Pri vstupe do areálu budú 4 možnosti. Každý hosť koncertu sa musí pri vstupe preukázať buď PCR testom nie starším ako 72 hodín, alebo ATG testom nie starším ako 24 hodín, alebo preukázať prekonanie COVID pred nie viac, ako 180 dňami, alebo preukázať doklad o zaočkovaní druhou dávkou mRNA vakcíny, teda Pfizer, alebo Moderna pred minimálne 14 dňami, alebo o zaočkovaní prvou dávkou vektorovej vakcíny /AstraZeneca/ pred minimálne 4 týždňami.

Samozrejme platí povinnosť mať počas celého pobytu v areáli prekryté dýchacie cesty rúškom, alebo respirátorom, zákaz podávania rúk, povinnosť sedieť a dodržiavanie rozostupov pri vstupe a pri opúštaní areálu amfiteátra. 

Aj preto prosíme všetkých, aby prišli s určitou časovou rezervou, aby bol vstup plynulý a aby sa netvorili rady. Majte pripravené jedno z vyššie spomenutých potvrdení, nezabudnite na rúško. Koncerty začínajú o 18.00 vystúpením kapely Darness Positive a o 19.00 zahrajú Le Payaco. Brány areálu sa otvoria o 17.00, prídite preto kľudne skôr, v areáli amfiteátra sa nachádza bufet, ktorý ma terasu a bude otvorený. Obe kapely sa na vás naozaj tešia.

Ak sa koncept uchytí, chceli by sme v koncertoch v tomto nádhernom amfiteátri pokračovať počas celého leta.“ 

 

 

Cena lístka je trošku vyššia, ako sme boli zvyknutí pred pandémiou. Je to však následok toho, že počet hostí podujatia je limitovaný. Ak sa bude situácia zlepšovať a bude možné zvýšiť počet návštevníkov, odrazí sa to aj v cene lístka, hovoria organizátori.

„Je možné, že skončíme v strate, to však teraz pre nás nie je dôležité. Chceme to skúsiť a ukázať aj ostatným, že nie je načo čakať. Veríme, že nás ľudia podporia. Tešíme sa na vás a na spoločný Pozitívny Pjatoček“

 

Lístky je možné kúpiť na www.predpredaj.sk