Queer Jane – album Amen Dolores

queer_jane

 

Slovenská indie kapela Queer Jane dnes 27. marca zverejnila svoj v poradí už tretí radový album pod názvom AMEN DOLORES. Album obsahuje 10 skladieb a vychádza vo vydavateľstve BRUUDER Records na 12“ vinyle, CD a digitálne vo všetkých dostupných streamovacích službách na svete. 

Keď si album Amen Dolores pozorne vypočujete, nájdete v ňom nezameniteľný rukopis Vlada Nosáľa, jeho talent a cit pre pesničkárstvo, chytľavé melódie plné nápadov, ktoré spolu s textami rozprávajú zaujímavé príbehy. Vlado aj s kapelou a hudobno-producentskou výpomocou od Tomáša Slobodu vytvorili naozaj pestrý, hudobne rozmanitý, vyzretý album, o ktorom by ste v pohode povedali, že ho pravdepodobne zložila nejaká známa zahraničná kapela. Každá pesnička má vysokú hudobnú kvalitu a preto sa Amen Dolores naozaj skvelo počúva. 

Queer Jane na album zaradili štyri single, ktoré vydali už skôr - v rokoch 2018 a 2019. Jednou z nich je singel A Happy Drunk, ktorý sa dostal do oficiálneho playlistu Acoustic Rock na Spotify a za pár mesiacov zaujall viac ako šesťstotisíc streamerov vo viac ako 78 krajinách sveta. 

 

K titulnej skladbe Amen Dolores kapela zverejnila aj videoklip, ktorý tradične vytvorila oceňovaná režisérka Sonka Maletz. 

Video Amen Dolores: 

 

Video A Happy Drunk
Celý album na Spotify

 

Zoznam skladieb:

1.

Amen Dolores

3:40

2

I Went To See My Face

3:22

3

A Minor Crisis

3:00

4

Gerard Love

3:47

5

A Happy Drunk

2:20

6

Brian Wilson Auf Der Autobahn

4:19

7

Good Morning Mom

3:56

8

Hanging On Your Line

2:54

9

Waiting For The Sun

2:33

10

Sunrise Sunrise

3:04

Kredity ku albumu:

Hudba a texty: Vlado Nosáľ
Vlado Nosáľ: spev, gitary, banjo, basa, klávesy, bicie, zvukové efekty, harmonika,

pískanie, drum machine, zvonkohra

Adam Jánoš: bicie, perkusie

Lukáš Valter: basa

Tomáš Sloboda: klávesy, basa, perkusie, spev, zvukové efekty, sláčikové nástroje, tlieskanie 
Produkcia: Vlado Nosáľ a Tomáš Sloboda
Nahrané v mobilnom štúdiu Flowerville v Bratislave, Kvetoslavove, Londýne a Prahe
Finálny mix: Tomáš Sloboda okrem „A Minor Crisis“, „A Happy Drunk“ a „Sunrise Sunrise“ – mix Vlado Nosáľ
Finálny mastering: Attila Tihanyi & Radoslav Košvanec
Vydavateľstvo: BRUUDER Records 2020

 

queer_jane
 

BIO:

Queer Jane je bratislavská indie kapela, ktorá začala ako sólový projekt speváka, gitaristu a skladateľa Vlada Nosáľa. V roku 2012 sa k nemu pridali basgitarista Lukáš Valter a bubeník Adam Jánoš. Hudbu Queer Jane inšpiruje rovnako folkové pesničkárstvo Boba Dylana, ako punková energia The Clash a skladateľské majstrovstvo The Beatles. Ich tvorba však má blízko aj k psychedélii, o čom svedčí aj hosťovanie Vlada Nosáľa na albume Mini Album Thingy Wingy (2015) legendárnej americkej kapely The Brian Jonestown Massacre. Kapela má na konte EP Loveshy (2014) a albumy Flowerville (2015), Home (2016) a najnovšie Amen Dolores (2020), ktorý vyšiel vo vydavateľstve Bruuder Records. Poznávacím znamením skupiny sú aj nápadité videoklipy, ktoré sú z veľkej časti dielom oceňovanej režisérky Soni Maletz.

Queer Jane na sociálnych sieťach:

Facebook: https://www.facebook.com/queerjane/

Instagram: https://www.instagram.com/queer.jane/