ROLAND VT-4 * Voice Transformer (efektový procesor pre ľudský hlas)

roland

Nájdite svoj hlas

VT-4 je efektový procesor pre nástroj ukrývajúci sa v každom z nás – ľudský hlas. A rovnako, ako ľudský hlas, sa jednoducho používa a je neuveriteľne efektívny. Či už ste sólový interpret elektronickej hudby, DJ alebo spevák v kapele, VT-4 vám umožní vytvárať a upravovať vaše vlastné jedinečné vokálne zvuky, od jemného zafarbenia až po radikálne zmeny. Všetky nastavenia máte ihneď po ruke bez zložitých ponúk a programovania. Úžasné efekty, ako napríklad Harmonizer, Vocoder, Pitch Shifter, Hard Tuning a ďalšie, sa dajú ovládať jednoducho stláčaním, posúvaním alebo otáčaním ovládačov. Vďaka kompaktným rozmerom a až päťhodinovej výdrži batérie môžete používať VT-4  kdekoľvek.
 

roland

 

Neuveriteľne kreatívny

V moderných hudobných štýloch sa čoraz častejšie využívajú nezvyčajné zvuky vokálov s cieľom odlíšiť sa a upútať pozornosť poslucháčov. S efektovým procesorom VT-4 máte k dispozícii množstvo jednoducho dostupných moderných a klasických vokálnych efektov. Už nie je nutné používať zložité zostavy s počítačom a plug-inmi. Všetky efekty, od Delay a Reverb až po ohromujúce efekty Formant a Vocoder, sú špičkové. Rozhranie procesora VT-4 je navyše orientované na živé vystúpenia, takže priamo počas spievania môžete ovládačmi neustále upravovať zvuk tak, aby sa hodil k skladbe a vylepšoval jej atmosféru.
 

roland
 

Buďte tým, kým chcete byť

Skvelo znejúce efekty Pitch a Formant dajú len ťažko zohnať, a to obzvlášť bez počítača. Okrem toho upravovanie týchto efektov v reálnom čase často spôsobuje rôzne neželané zvukové javy. VT-4 vám poskytne dokonale plynulú a okamžitú kontrolu nad efektmi Pitch a Formant prostredníctvom samostatných ovládačov. Môžete dramaticky zmeniť hlas z mužského na ženský, z malého na veľký alebo z dobrého na zlý. Výber je na vás.
 

roland
 

Transformačné efekty

Vytváranie komplexných vokálnych efektov pomocou procesora VT-4 je jednoduché. Okrem toho je možné použiť viacero efektov súčasne. Pomocou stredového ovládača Auto-Pitch môžete nastaviť správny pomer hard-tune efektu a potom stlačením tlačidla Megaphone pridať trochu lo-fi špiny. Alebo môžete prehnať Vocoder efektom Tape Delay alebo klasickým efektom Chorus. Každý efekt ponúka na výber niekoľko one-touch variácií na nastavenie rôznych charakteristík vocodera, rôznych lo-fi efektov, viacpartových harmónií a rôznych typov efektov Reverb a Delay. Nastavte efekty do reťazca, podľa potreby upravte ovládače a potom jednoducho podržte tlačidlo predvoľby a uložte si toto nastavenie. Zmena predvolieb a úprava ovládačov je plynulá a okamžitá, bez neželaných zvukových javov, praskania a výpadkov.
 

roland

 

MIDI ovládanie

Procesor VT-4 funguje skvelo ako samostatné zariadenie bez akéhokoľvek ďalšieho vstupu okrem hlasu dokáže aplikovať efekty Harmonizer a Vocoder. Ak však k nemu pripojíte MIDI klávesy, získate ešte viac kreatívnych možností. Môžete napríklad v reálnom čase ovládať procesory efektov Auto-Pitch, Harmony a Vocoder pomocou tónov. Svoj hlas môžete počas spievania vyladiť na konkrétne tóny alebo môžete pomocou hlasov vytvoriť viacpartové harmónie, ktoré ladia s akordmi. Vďaka kompaktným rozmerom je možné používať VT-4 s väčšinou klávesov a jednoducho ho integrovať do vašej zostavy. Získate tak skvelé sprievodné vokály a funky hlavné vokály s Vocoderom.
 

roland

 

Zábava a hry

Či už nahrávate svoj týždenný podcast alebo hráte nočný multiplayer, máte veľa možností na to, aby váš hlas na internete vynikal. Vďaka kombinácii malých rozmerov, jednoduchých ovládačov a pripojenia cez USB sa procesor VT-4 dokonale hodí na úpravu vášho hlasu pre YouTube vysielanie, streamovanie hier, vysielanie podcastov a ďalšie. Použite rôzne vokálne efekty pre rôzne miesta alebo zvýraznite svoj hlas pri komunikácii so súpermi. Obohaťte svoje vysielanie o humor, nebezpečenstvo, vtip a varietné efekty. Jediným obmedzením je vaša vlastná predstavivosť.
 

 

www.roland.com

Článok patrí k časopisu: