RTVS odvysiela 5 špeciálnych programov Klubtúra on the Ground

kascak_valihora

 

Jedným z leitmotívov festivalu Pohoda on the Ground 2021 je podpora domácej klubovej scény. Práve ľudia z desiatich klubov naprieč celým Slovenskom vytvoria väčšiu časť špeciálneho programu. Kurátormi dvoch klubových pódií Pohody on the Ground sú kluby Hangár, Bombura, Fuga, Diera do sveta, Stromoradie, 69, Collosseum, WAX, Záhrada a Hájovňa.

 

Program Klubtúra on the Ground nadviaže na cyklus Klubtúra, v rámci ktorého RTVS už odvysielala 13 častí. V špeciálnych 5 častiach sa môžu diváci a fanúšikovia klubovej scény tešiť na rozhovory so zástupcami hudobných klubov, s kamerou vyspovedáme aj zástupcov profesií, ktorých nie je na festivale vidieť, ale sú nesmierne dôležití a súčasťou každej časti bude aj hudobný hosť. 

 

Na jednotlivé časti programu Klubtúra on the Ground bude nadväzovať 50-minútový koncert. Každú časť bude nahrávať štáb RTVS priamo v dejisku festivalu, kde ju postprodukčne spracuje a pripraví do vysielania televíznej Dvojky hneď na nasledujúci deň. Prvú časť odvysiela RTVS vo štvrtok 8. júla večer o 22.30 h.

 

Program Klubtúry on the Ground

 

ŠTVRTOK, 8. júla

Kurátormi dvoch klubových pódií Pohody on the Ground budú vo štvrtok večer zástupcovia klubov Hangár a  Bombura. Hudobným hosťom v prvej časti Klubtúry on the Ground bude kapela Vojdi, ktorú charakterizujú členité kompozície s častými zmenami motívov a nekonvenčná rytmika.