Sharpe zverejňuje harmonogram festivalu aj konferencie a spúšťa predaj denných lístkov

 

 

Blížiaci sa hudobný festival a konferencia SHARPE, ktorý 27. a 28. apríla naplní priestory bratislavskej Novej Cvernovky, sfinalizoval svoj program. Okrem zoznamu a časového rozvrhu vystúpení jednotlivých kapiel na všetkých pódiách, už poznáme aj finálny program a témy odbornej hudobnej konferencie. Pribúda tiež možnosť zakúpenia jednodňových festivalových vstupeniek na koncerty v piatok a sobotu.

 

SHARPE konferencia, ktorej cieľom je prepájať, vzdelávať a prinášať možnosti networkingu pre hudobnú komunitu, ponúkne mnohé zaujímavé témy za účastí domácich aj zahraničných hostí z hudobného priemyslu. Jej otvorením bude prezentáciaorganizácie SOZA o výsledkoch prvej ucelenej štúdie o slovenskom hudobnom priemysle

 

„Mnohí, vrátane autorov a hudobníkov, často vnímajú hudbu iba aká nákladnú formu zábavy. Hudobný priemysel je však dôležitou súčasťou ekonomiky každého štátu, ktorá generuje príjmy štátnej pokladnice a zamestnanosť, a inak tomu nie je ani na Slovensku. Sme radi, že sme mohli v SOZA iniciovať vznik Správy o hudobnom priemysle, ktorá dokumentuje aktuálny stav u nás, ale aj v porovnaní so štátmi ako Maďarsko, Chorvátsko či Rakúsko,“prezradil predseda predstavenstva SOZA Ľubomír Burgr.

 

Konferencia SHARPE ďalej formou tzv. “keynote rozhovoru” prinesie inšpiratívny príbeh Michala Kaščáka, riaditeľa festivalu Pohoda, jedného z najuznávanejších európskych hudobných podujatí. Panelové diskusie otvoria témy ako hudobná spolupráca v rámci stredoeurópskeho regiónuzákulisie práce dramaturgov vo verejnoprávnom rádiu, či debatu so skúsenými manažérmi, PR-istami a agentmi z Francúzska, Anglicka, Talianska a Holandska o stratégií kapiel smerom do zahraničia

 

Organizované “meetingy” zase prinesú možnosť osobne sa stretnúť s hudobnými dramaturgmi slovenských nezávislých kultúrnych centier, aj so zástupcami domácich a zahraničných festivalov ako Pohoda, Colours of Ostrava, Waves Vienna, Rock For People, MENT Ljubljana, Eurosonic Noorderslaga iných. Na programe sú tiež témy ako ekológia v rámci hudobných podujatímarketingová prednáškaworkshop tvorby webových stránokči bubenícky workshops brilantným talianskym hudobníkom Andreom Belfimz kapely Nilsa Frahma. Okrem zakúpenia vstupenky je potrebné sa na niektoré podujatia SHARPE konferencie registrovať aj prostredníctvom krátkeho formulára, vzhľadom na ich limitovanú kapacitu.

 

Účasť na konferencii SHARPE potvrdilo viac ako 50 zahraničných hudobných profesionálov - agentov, festivalových zástupcov, hudobných publicistov, PR manažérov z Anglicka, Slovinska, Luxemburska, Česka, Poľska, Maďarska, Chorvátska, Holandska, Rakúska či Talianska. Organizátori pripravujú v týchto dňoch spustenie špeciálnej podstránky, v ktorej si držitelia vstupenky na konferenciu budú môcť nájsť mená a kontakty všetkých zúčastnených hudobných profesionálov, dohodnúť si s nimi stretnutia a pozvať ich na svoj koncert. 

 

 

Hudobný program festivalu SHARPE je už tiež zverejnený a spolu s ním aj časový harmonogram jednotlivých koncertov. Na 6 pódiách vystúpi viac ako 25 domácich a zahraničných interpretov rôznych žánrov. Nechýba Katarzia, Katarína Máliková, Ostrov Hudby Live, Zulu Zulu, Andrea Belfi, Bad Karma Boy, Ankathie Koi, Fenstera mnohí ďalší. Prekvapením je doplnenie programu o SOFAR space, ktorý prinesie niekoľko špeciálnych “surprise” koncertov v akustickom prevedení. Hudobní fanúšikovia si okrem celofestivalovej permanentky môžu zvoliť aj denné vstupenky na piatkový a sobotný program.

 

Celé podujatie SHARPE | music festival & conferencie prebehne v priestoroch kreatívno-kultúrneho centra Nová Cvernovka v dňoch 27. a 28. apríla. Vstupenky sú v predaji online na portáloch Predpredaj.skTootoot. K dispozícií sú festivalové permanentky na oba dni v cene 15 eur a 12 eur (pre študentov), jednodňový lístok na piatok v cene 7 eur a sobotu v cene 10 eur. Tzv. Pro Pass, ktorý zahŕňa vstup na festival a konferenciu je možné zakúpiť v sume 25 eur. Na mieste potom cena za jednotlivé kategórie lístkov porastie. 

 

sharpe

sharpe_conference

ĎALŠIE INFO

Vstupenky na SHARPE music festival & conference

Predpredaj.sk:http://bit.ly/SharpePredpredajSK

Tootoot: http://bit.ly/SharpeTootootSK