Silvia Josifoska pokrstí svoje nové CD Closer

Do bratislavského Randalu mieri po prvýkrát známa bluesová speváčka Silvia Josifoska so svojou kapelou. Na koncerte 7. septembra pokrstí svoje najnovšie CD Closer, ktoré práve vychádza v známom vydavateľstve Hevhetia.
 

 

Stálica slovenskej bluesovej scény Silvia Josifoska v auguste vydáva album s príznačným názvom Closer (Bližšie). Kolekciou nových skladieb poslucháčom otvorí svoj bohatý hudobný svet a vnútorné pocity a okrem svojho obľúbeného žánru blues dáva priestor aj iným jej blízkym žánrom ako je soul, funk, rock, disco či world music.

V stredu 7. septembra si tak v Randali prídu na svoje nielen bluesoví fanúšikovia ale aj priaznivci spomenuutých žánrov. Skladby Silvie Josifoskej zaznejú v prevedení tých najlepších slovenských inštrumentalistov. Okrem jej stálych spoluhráčov, ako sú Martin Gašpar (basgitara), Erich Boboš Procházka (fúkacia harmonika), Pišta Lengyel (gitara), Martin Wittgruber (klávesy) či Ajdži Sabo (bicie, perkusie), sa ako hostia predstavia aj Radovan "Vrabec" OrthKatarina Korcek a trubkár Ondrej Juráši. Po koncerte to rozbalí známy DJ Koki.

 

Na novinke Closer sa trojnásobná držiteľka titulu Najlepšia bluesová speváčka roka prvýkrát prezentuje aj v roli autorky hudby. Podpísaná je pod skladbami In a SubwayI'll Make You Feel So High a Midnight Fire. Ďalšie tri skladby pochádzajú z pera jej dlhoročného kolegu a priateľa Ericha Boboša Procházku (CloserYouGrooved).

Na albume sú aj prevzaté piesne v originálnych aranžmánoch kapely. Prvým zverejneným singlom, ku ktorému bol nakrútený aj videoklip v réžii Braňa Špačeka, je skladba Red Blood od nemeckej formácie Blues Company, ktorá pôvodne vyšla v roku 1993.

Na tento štúdiový projekt si Silvia prizvala slovenskú hudobnú špičku. Okrem všetkých vyššie spomenutých hudobníkov sa na ňom podieľal aj gitarista Martin Zajko. Basgitarista Martin Gašpar je zároveň aj producentom albumu a speváčka Katarina Korcek naň okrem svojho hlasu prispela aj niekoľkými textami.

Krst albumu Silvia Josifoska - Closer:

7. septembra (streda), 19:30
Randal Club, Bratislava

Predpredaj: 10 eur
Vstupné na mieste: 12 eur

Vstupenky:  predpredaj.sk

Všetky ďalšie informácie o Silvii Josifoskej nájdete na oficiálnych stránkach speváčky www.silviajosifoska.com a www.facebook.com/silvia.josifoska.