Skupina Modus pokrstila svoj nový album ReGenerácia

 

Skupina Modus v zložení Jano Baláž, Ľubo „Kyslík“ Stankovský, Juraj Zaujec, Pavol Bartovic a Juraj Varga minulý štvrtok 17.1.2018  v Klube Hron v Bratislave pred očami svojich fanúšikov pokrstili ich nový album s názvom ReGenerácia, ktorý vychádza po 30-tich rokoch. Krst bol spojený s koncertom, kde odzneli piesne z nového albumu.

Recenziu albumu ReGenerácia si môžete prečítať v Novom Populári 4/2018.

Krstným otcom sa stal hudobný odborník Juraj Čurný a spoločne s celou kapelou pokrstil album červeným vínomJuraj pred samotným aktom ale dodal, že by bola škoda vylievať víno a ničiť platňu červeným vínom, tak si radšej spoločne len pripili a zároveň sa vyjadril : „Pri počúvaní starých,  ale aj nových skladieb som si uvedomil jednu vec - Modus je pre mňa symbolom takej zaujímavej, materskej, nepotopiteľnej lode slovenskej populárnej hudby. Vďaka nej máme príjemné pesničky, ktoré sú plné melódie, nehy, pozitívnej emócie, nebanálnych textov a tak isto aj skvelých vokálov. To všetko v celej histórii Modusu je a je aj na tomto novom albume ReGenerácia a ja pevne verím, že táto nepotopiteľná materská loď s názvom Modus, tak ako priniesla do dejín slovenskej populárnej hudby množstvo skvelých mien a množstvo skvelých skladieb, tak bude pokračovať ďalej a na svoju palubu bude priberať stále nových a nových skvelých hudobníkov, skladateľov, textárov. Modus je jednoducho značka skvelej popovej pesničky a takých nikdy nie je dosť“.

 

 

Skupina MODUS v roku 2017 oslávila 50 rokov od svojho založenia. Ako jedna z prvých bigbeatových kapiel v Československu, si poslucháčov získala najmä nápaditou autorskou tvorbou, skvelými speváckymi výkonmi a vysokou úrovňou živých vystúpení. Kapela má za sebou osem štúdiových albumov a deväť kompilácii. Nový album nadväzuje na bohatú históriu skupiny, no autorsky, zvukovo aj interpretačne znie veľmi aktuálne, je žánrovo pestrý a cítiť z neho úprimné výpovede všetkých členov kapely. MODUS prešiel počas svojej existencie rôznymi zmenami. Medzi najnezabudnuteľnejšie mená, ktoré v skupine pôsobili patrí napr. Janko Lehotský, Marika Gombitová, Ján Baláž, Miroslav Žbirka, Ľubo Kyslík Stankovský či Laco Lučenič. Aktuálne v kapele pôsobia dvaja zo zakladajúcicich členov Ján Baláž (gitara, spev) a Ľubo Kyslík Stankovský (bicie, spev) a traja noví členovia Juraj Zaujec (gitara, spev), Pavol Bartovic (klávesy, spev) a Juraj Varga (basgitara, spev). 


 

 

 

Foto -  cover albumu: Dana Balaz

Foto z krstu: Ján Vlk – Dreamwolf

 

Súvisiace články: