Skupine INÉ KAFE vychádza prvá LP platňa v histórii k ich najúspešnejšiemu albumu JE TU NIEKTO?

ine_kafe

 

V roku 2000 nadviazala pop-punková skupina INÉ KAFE spoluprácu s vydavateľstvom Forza a vydala album Je tu niekto?. Bol to v poradí tretí štúdiový album skupiny, ktorý sa stal zároveň jej najúspešnejším. Úspech albumu bol podmienený predovšetkým nápaditosťou a originalitou autorsko-interpretačného prejavu skupiny a najmä jej lídra Vratka Rohoňa, ako aj výraznou podporou najsilnejšieho dobového lokálneho vydavateľa na Slovensku. Album sa stal platinový, dosiahol predaj vyše 30.000 kópií a priniesol niekoľko veľkých hitov ako Ráno alebo Úspešne zapojení. Je preto prirodzené, že po 20 rokoch sa dostáva na trh aj vo vinylovej reedíci, ktorá vychádza vo vydavateľstve OPUS. 

 

„ Tento rok má album neuveriteľných 20 rokov, tak si ho opäť pripomíname vydaním nielen na CD ale aj na vinyle. Album Je tu niekto? nás definitívne vystrelil do A scény. Myslím, že skalní a zberatelia sa potešia, lebo je to prvý album v histórii našej kapely, ktorý vychádza na LP,“ vysvetľuje Vratko Rohoň. „Keď vyšiel singel Ráno, hudobné televízie ho museli púšťať dvakrát za sebou, aby mohli zverejniť všetky tie priania divákov o song dole na obrazovke,“ dodáva.

 

Reedícia CD a LP Iné Kafe  Je tu niekto? vychádza  dnes 27.apríla 2020.

 

Ráno na YT:

 

 

Skupina Iné Kafe hrá v zložení: Vratko Rohoň (spev, gitara, zbor), Peter Fóra Forus (basgitara, zbor), Tibor Prikler (gitara, zbor), Dano Mathia (bicie, zbor), hostia: Roman Slávik (vokály v Zhasni, Imidžák a Ráno), DJ Zeno (scratching), Paľo a Jožo (elektronické loopy)

 

Zoznam trackov na CD a LP Je tu niekto? (OPUS):


Počúvajte album Je tu niekto? 
na digit. službách

01. A1 ČO CHCÚ?

02. A2 PETRA

03. A3 ZHASNI

04. A4 ÁNO

05. A5 ČAS BEŽÍ

06. A6 IMIDŽAK

07. B1 ÚSPEŠNE ZAPOJENÍ

08. B2 MÁM POCIT...

09. B3 KTO NA TO PRÍDE?

10. B4 VEČER ČO VEČER

11. B5 30. FEBRUÁR

12. B6 JE TU NIEKTO?

13. B7 STARÝ PÁN