Slobodná Európa predstavuje novú zostavu a avizuje prvé koncerty po ročnej pauze

Po úspešnom a vypredanom minuloročnom turné k 30. výročiu kapely si dala Slobodná Európa koncertnú pauzu, aby po roku prišli s mnohými novinkami. 

 

slobodka

Nová zostava:

Whisky - spev
Sveťo Korbeľ - gitara
Laco Lučenič - gitara
Rasťo Gore - basgitara
Tomáš “Tuleň” Vojtek – bicie

Foto: Waldemar Švábenský

 

„Laca Lučeniča, ktorý k nám pred dvomi rokmi nastúpil na uvoľnené miesto basgitaristu, sme sa rozhodli využiť radšej ako gitaristu, keďže už od roku 1992 sa práve ako gitarista podieľal na nahrávaní našich albumov a výrazne tak ovplyvnil zvuk kapely. Preto sme si povedali že by bola veľká škoda nezrealizovať to aj naživo, teraz keď už je stálym členom Slobodnej Európy. Myslím, že to veľmi pozitívne ovplyvní náš koncertný sound.“ hovorí Whisky. „Novú zostavu dopĺňa na basovú gitaru Rasťo Gore, známy svojim pôsobením v Davovej Psychóze, z čoho sa celá kapela veľmi tešíme a už aj prvé skúšky ukázali, že to bola naozaj výborná voľba.“

Novú zostavu si budú môcť fanúšikovia prísť pozrieť naživo na predvianočných koncertoch, ktoré kapela odohrá v štyroch slovenských mestách. 

Kapela má okrem novej zostavy aj nový management, agentúru ProMusic. Na Slovensku zastupujú interpretov ako David Koller, Dorota Nvotová, Dano Heriban, Karpatské Chrbáty, Vrbovských Víťazov a organizujú tiež veľké koncerty ako Judas Priest, Korn, či Limp Bizkit. „Veľmi sa tešíme z  tejto spolupráce, nakoľko ide o našu obľúbenú kapelu.“  dodáva Michal Očovan z ProMusic.

 

Predvianočné koncerty:

11.12. ZVOLEN, Dom kultúry ŽSR
12.12. BRATISLAVA, Majestic Music Club
19.12. ŽILINA, Smer Klub 77
24.12. BRATISLAVA, Randal Club - Vianočný polnočný koncert
26.12. KOŠICE, Collosseum Club

 

Vstupenky pôjdu do predaja už tento piatok 7.8.2020 na www.ticketlive.sk

 

Viac info nájdete na webe www.slobodnaeuropa.sk