Slovenský jazz má skutočnú cenu: Hlasovanie o cenu verejnosti ESPRIT je spustené!


cena Esprit

Anketa Esprit za najlepší jazzový album roka: Hlasujte za svojho favorita! 

 

Portál Jazz.sk prináša už šiesty ročník ankety ESPRIT za najlepšie slovenské jazzové albumy roka. O víťazoch rozhoduje odborná porota, ale aj verejnosť internetovým hlasovaním. Vypočujte si ukážky albumov a rozhodnite, kto získa Cenu verejnosti Esprit! 

 

Od 3. apríla je na stránkach jazz.sk spustené hlasovanie pre priaznivcov jazzu, ktorí podľa hudobných ukážok nominovaných nahrávok vyberú album ocenený Cenou verejnosti Esprit. Hlasovanie potrvá do polnoci 22. apríla 2018. Hlavné ocenenie, Cenu odbornej poroty Esprit, vyberie medzinárodná porota zložená z popredných hudobných žurnalistov, kritikov a promotérov v oblasti jazzu.

Do ankety ESPRIT sú zaradené albumy slovenských hudobníkov, ktoré spadajú do kategórie jazzu a boli vydané v roku 2017. Nominovaných je šestnásť albumov.

 

Slávnostný večers odovzdávaním ocenení Esprit sa uskutoční 30. apríla 2018Divadle Arénav Bratislave, na Medzinárodný deň jazzu. Počas večera odohrajú živé koncerty traja z nominovaných interpretov:

 

  • Sisa Michalidesová – Chloe
  • Ľuboš Šrámek a Nikolaj Nikitin
  • Ľubomír Gašpar Cimbal Project 

 

Živý prenos zo slávnostného večera bude vysielaný v rádiu Devín. Koncert a slávnostná ceremónia bude zaznamenaná a odvysielaná televíziou RTVS,moderátorkou večera je Andrea Pálffy Belányiová. Generálnym partnerom podujatia je softvérová spoločnosť Espirit s r.o. Vstupenkyna podujatie sú už v predpredaji v sieti Ticketportal.

 

Sošky ocenení pre Esprit pre Cenu verejnosti a Cenu odbornej porotyv tvare kontrabasu vytvoril významný slovenský akademický sochár Juraj Čutek.

„Ľudský rozmer džezu, jeho farebnosť a improvizácia sú pre mňa najinšpiratívnejšie. Mám pocit, že tak ako vzniká džezová skladba, vzniká aj moje výtvarné dielo. Jeho zrodu vždy predchádza nápad, koncept, projekt, ale až konfrontácia s materiálom, mojim vnútrom a energiou kozmu vytvorí konečný produkt.“   

 

Slávnostná ceremónia je registrovanou udalosťou participujúcou na oslavách International Jazz Day, ktoré združujú jazzových nadšencov z celého sveta. Cieľom tohto podujatia je spoločne osláviť slobodu a kreativitu formou jazzových podujatí konaných v jeden deň po celom svete.  Pre priaznivcov jazzu predstavuje ocenenie ESPRIT jedinečnú šancu získať prehľad o tom najlepšom, čo za posledný rok vzniklo a vyjadriť svojim hlasovaním podporu a uznanie interprétom tohto žánru na Slovensku.