Esprit

Cenu Esprit si prevzal gitarista David Kollar / Ponton na Dunaji, 30. Apríla 2024

Slávnostný ceremoniál dvanásteho ročníka prestížneho ocenenia ESPRIT prebehol 30. apríla 2024 na palube Pontonu na Dunaji ako súčasť osláv medzinárodného jazzového sviatku.

Ocenenia ESPRIT za najlepší slovenský jazzový album roka 2021

dugovic

Prestížne ocenenia ESPRIT za najlepší slovenský jazzový album roka sú rozdané a jubilejný desiaty ročník skončil 30. apríla slávnostným ceremoniálom a koncertom trojice nominovaných zoskupení.

Jazzové ceny sú rozdané. Ocenenie Esprit za najlepší slovenský jazzový album získal klavirista Ľuboš Šrámek

esprit

Cenu za najlepší jazzový album vydaný v roku 2019 získal klavirista a skladateľ Ľuboš Šrámek s albumom Perforomances. Cenu verejnosti si prebral saxofonista Nikola Bankov za album Bright Future.

Poznáme víťaza jazzovej Ceny verejnosti ESPRIT

Spolu s ostatnými víťazmi si víťaz svoju cenu za najlepší slovenský jazzový album preberie počas slávnostného večera udeľovania cien Esprit dňa 30. apríla 2018 o 20.00 hod. v Divadle Aréna v Bratislave.

Slovenský jazz má skutočnú cenu: Hlasovanie o cenu verejnosti ESPRIT je spustené!

esprit

Portál Jazz.sk prináša už šiesty ročník ankety ESPRIT za najlepšie slovenské jazzové albumy roka. Vypočujte si ukážky albumov a rozhodnite, kto získa Cenu verejnosti Esprit! 

SISA MICHALIDESOVÁ * Chloe (recenzia CD)

chloe

Po minuloročnom veleúspešnom CD, zabŕdajúcom tu do latina, tu do klasiky, sa Sisa nechala inšpirovať stredoamerickými indiánskymi povesťami a legendami.

Ceny ESPRIT za najlepšie jazzové albumy predstavujú nominácie

Ocenenie ESPRIT nominuje rekordný počet jazzových nahrávok slovenských umelcov. Pozrite si, ktorých...