Solid Move prichádza s netradičným klipom. Sleduj štvrtý vizuál z albumu Pohľady

solid_move

Kapela okolo rapera Moeho známeho z legendárnej formácie A.M.O. priniesla koncom roka 2017 svoj debutový album Pohľady. Ako predzvesť albumu chalani vypustili v priebehu roka von 4 skladby, z ktorých 3 dostali aj vizuál.  (Dobré ráno, Víťaz, PPC).

Album obsahuje 10 skladieb, no žiadne intro, outro, skity. „Album je našou dvojročnou prácou a zachytáva náš vývoj, naše hľadanie smerovania a objavovanie zvuku. Máme pocit, že je hudobne aj textovo obsažný, silný a výpovedný, viac sme už poslucháčovi „nakladať“ nechceli. J Žiadne skity, vata, nič, iba čistá výpoveď, produkcia, pohľady...“, upresňuje Moe.

Produkčne a zvukovo sa na albume podieľal hlavne Matej Mikloš, klávesák kapely, no je dielom celej kapely Solid Move, t.j. aj basáka Michala Šelepa a bubeníka Ľuboša Ambrózaiya. Ako hostí na ňom nájdete Mariána Jaslovského, Strapa, Boy Wondera, Tona Suchotu, Ideu (IF), Dana Kapitána, DJ Spinhandza, Andyho Hrušku a iných.

Kapela prináša po vydaní albumu vizuál na skladbu N.U.D.A.. Video má na svedomí tím TOXPRO a ide v skutku o nezvyčajný počin. V klipe totiž veľmi netradične nenájdete lídra kapely, ako býva v rapových videách zvykom. Rozhodnutie padlo podporiť silnú tému bez „silného“ refrénu čisto tancom. Viac ale prezradil autor choreografie Laci Strike: „Mne sa tá skladba páčila hneď. Tak som mal veľkú chuť spolupracovať na klipe. Ešte viac ma potešilo zadanie od režiséra a kameramana. Chceli trošku odbočiť z línie tradičných hip hop klipov a použiť tanečníkov tak, aby trochu aj hrali. Super je, že tam účinkuje Anička a Gorky. Zvládli to náročne zadanie na jednotku.“

Moe tento krát nechal komplet scenár, réžiu a celkové spracovanie na pleciach produkcie. "Videoklip N.U.D.A. bol pre náš tím výnimočný projekt, bola to pre nás doslova koncoročná kreatívna odmena, ktorú sme si maximálne užili aj napriek realizačným náročnostiam a hodinám nakrúcania v daždi a zime. Som veľmi rad, že sa náš nápad stretol so sympatiami v kapele a u oslovených tanečníkov, pravé prínos Laci Strika, Aničky a Gorkyho posunul celý projekt na novú úroveň - za to im ide veľká vďaka!", prezradil producent Nazarij Kľujev.


 

 

Produkcia: TOXPRO

Réžia: Maxim Kľujev & Jan Pavúr

Kamera: Maxim Kľujev

Tanečná choreografia: Laci Strike

Tanečnici: Anička Strike & Gorky

Gaffer: Marian Ontko

Producent: Nazarij Kľujev

Strih: Kelko

Post produkcia: Matej Šalko

Make-up: Manuela Čapkovičová

Kostýmy & Scénografia: Martina Širanová

 

 

CD Pohľady Kúpiš: https://shop.rukahore.sk/solid-move/cd-pohlady

Solid Move FB: https://www.facebook.com/SolidMove

 

_________________________________________________________________

Klipy:

Solid Move - Dobré ráno feat. DJ Spinhandz

https://youtu.be/lVihKU1WJXU

 

Solid Move - Víťaz

https://youtu.be/BKT6EufGqeA

 

Solid Move - PPC feat. Boy Wonder, Tono S & Idea 

https://youtu.be/_2BbyRerr8g