Colours 2019

Šestý ročník Czech Music Crossroads zve na koncerty, workshopy a panelové diskuze

kaiser

Již pošesté se do Ostravy sjedou hudebníci a hudební odborníci z celého světa, aby sdíleli své zkušenosti během showcaseového festivalu a konference Czech Music Crossroads.

Colours of Ostrava 2019: od legendy The Cure po pôvodnú hudbu Tichého oceánu, od digitálnej revolúcie po bioart a teóriu veľkého tresku

colours

The Cure, Florence + The Machine, Rag'n'Bone Man, Years & Years, Rosalía, MØ, ZAZ, Mogwai, Tom Walker, Mariza, John Butler Trio, Richie Hawtin CLOSER, Shaka Ponk, Xavier Rudd, Ólafur Arnalds, Lewis Capaldi, Calypso Rose či Kronos Quartet...

Španielska speváčka Rosalía je ďalšou hviezdou Colours of Ostrava

rosalia

Medzinárodný hudobný festival Colours of Ostrava pripravil ďalšiu tuzemskú koncertnú premiéru. Vôbec prvýkrát u nás vystúpi španielska speváčka Rosalía, ktorá unikátnym spôsobom spája flamenco, elektropop a hip hop.

Speváčka ZAZ s novým albumom aj na Colours of Ostrava

zaz

Ak si niekto na festivale Colours of Ostrava získal skvelé meno u slovenských a českých fanúšikov, potom je to francúzska speváčka ZAZ, ktorá zažila pred siedmimi rokmi v Ostrave svoju domácu koncertnú premiéru.

Na Colours of Ostrava zavítajú post-rockoví Mogwai aj charizmatický Xavier Rudd

xavier

Škótska formácia Mogwai - jedna z najdôležitejších post-rockových skupín hudobnej histórie a z Austrálie do Ostravy privezie svoj podmanivý folk rock úspešný pesničkár Xavier Rudd.

Florence + The Machine otvoria Colours of Ostrava 2019

florence_machine

V ich čele stojí speváčka a skladateľka Florence Welch, “majiteľka” jedného z najpôsobivejších hlasov, ktorý je v tejto dobe možné počuť z hudobných pódií.

The Cure prvou hviezdou Colours of Ostrava 2019

the_cure

The Cure patrí k najväčším legendám svetovej hudby, ovplyvnili niekoľko generácii hudobníkov a kapiel. Aj keď tento rok oslávili už 40 rokov svojej existencie, The Cure jednoducho nestarnú.