Čo prináša Nový Populár 1/2024 * nové číslo časopisu uvádza Marian Jaslovský

 

 

Čo pri prvom prelistovaní v časopise zaujalo Mariana Jaslovského, to vám povie on sám vo videu, ktoré sme pre vás nahrali v jeho domovskom klube Pod lampou. Ako sám priznal, nespomenul všetko, lebo sa mu nechcelo rozprávať 25 minút. Na doplnenie prehľadu o obsahu nového čísla Populáru môžeme ponúknuť stručný prehľad v nasledovných riadkoch.

Úvodný stĺpček patrí v tomto a nasledujúcom čísle ukážkam z čerstvej knihy Jara Slávika „Talent“ o dianí za oponou talentového priemyslu.

Tipom redakcie je živý album  skupiny Porcupine Tree „Continuation“, ktorý autora Petra Cagáňa zaujal v novej škále hodnotenia na 100%.

Seriál Juraja Gonšora o najhranejších slovenských skladbách poukazuje na trendy a isté zacyklenie sa v našom prevažne komerčnom rozhlasovom éteri.
 

>>>> KÚPIŤ ČASOPIS / OBJEDNAŤ PREDPLATNÉ TU <<<<
 

Či sa budú niekde v éteri hrávať aj pesničky z ambiciózneho projektu Empa=Ty+Ja, do ktorého iniciátor Rasťo Novotný zaangažoval aj také inštrumentalistické esá ako Slnko Šarišský a Paľo Chodelka, to by mohol napovedať článok od Dana Heviera ml.

O hudobnej žurnalistike ako moste medzi umelcami a publikom porozpráva americký hudobný novinár, TV producent, marketingový guru a spevák Steve Houk, s ktorým sa bubeník Peter Gogola stretol v súbore Diplomatic Immunity band. 

bigger light
CD pre predplatiteľov

Do rubriky Ja a pesničkové texty prijal pozvanie spoluzakladajúci člen skupiny AG Flek, textár a pesničkár Karel Markytán. Na svojom konte má texty piesní ako Blázni umírají nadvakrát, Bál ve slepé uličce, Tak to jezdívá, Andante aledeto, Můžeš mě holka, Café Nostalgie, Waltz, Před sedmou večer, Létavo, 101 dní...

Marek Košulič porozpráva o tom, že fyzické audio nosiče, ktorých výrobe sa vo svojej spoločnosti AZCD venuje už od roku 2003, majú svoj význam aj v dobe streamingu.

Ako Motýľ je názov piesne z Košického zlatého pokladu, ktorá sa ujala v podaní siedmich jazykových mutáciách a v podaní rôznych interpretiek aj v zahraničí. Jej príbeh a svoju ponuku slovenským interpretom ponúkne autor hudby Štefan Svetský.

Súčasťou časopisu býva aj pravidelná CD príloha pre predplatiteľov. Tentoraz je ňou nový album slovenského gitaristu a multiinštrumentalistu Petra Bulíka „Bigger Light“, ktorého v článku predstavuje Andi Ray Haverda.

Bonusom pre všetkých majiteľov časopisu býva album na stiahnutie (QR kód vo vnútri časopisu), ktorým je tentoraz výročný sampler vydavateľstva Slnko records za rok 2003 s piesňami umelcov ako:

 

slnko
Album na stiahnutie

Slavo Solovic: Divertimento 2, 1. časť - Andante, Presto

Archívny Chlapec: Abstraktnou

Soňa Horňáková: Song

Daniel Salontay, Jakub Kačic, Daniel Špiner: meškaniel vyzretiel čakaniel

Terrible 2s: 1000 a 1 noc

Katarzia: Kniha nepokoja

Valér Miko, Martin Geišberg: Peace

Mila Medvedovska, Daniel Špiner: Oj, čí to kôň stojí

Katarína Koščová, Daniel Špiner: Opak ticha

havrilla: duša

 

fpu

Vydanie časopisu z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia.

Článok patrí k časopisu: