sampler

CD Bluesová spoločnosť No. 15 * recenzia CD

Na 15. sampler SBS prispeli Rolling Stones Blues Cirkus 50, Tony Bigmouth Pearson, Peter Koreň & Root´s Band, Peter Luha. Recenzovala Ružena Šípková.

Názov skupiny: 
Sampler
Rok vydania: 
2017
Vydavateľstvo: 
Indies Scope

Výročný sampler českého vydavateľstva Indies Scope. Tomáš Kočko, Jakub Noha, Jarda Svoboda, Ondřej Galuška, Cermaque, Iva Bittová, Beata Bocek a ďalší
 

Kúpiť album

BAZAREM PROMĚN * A Tribute to Vladimír Mišík

Bazarem proměn

Pre Mišíka je pieseň často len hrubý, východiskový materiál, ktorý sa stáva nadčasovým úkazom až vďaka nenapodobiteľnej, samorastlej „mišíkovskej“ interpretácii. A ak sa tá stratí, otázkou môže byť, čo vlastne zostane?

Akai EWI 5000 (test)

akai_ewi5000

Michael Brecker, Bob Mintzer (Yellowjackets), Steve Tavaglione, Courtney Pine, Jay Beckenstein (SpyroGyra) či Sean Freeman (Level 42) sú všetko skvelí saxofonisti, ale to nie je jediné, čo majú spoločné: Každý z nich hral alebo hrá na EWI, teda dychový syntetizátor, ktorý asi najviac spopularizoval Michael Brecker – ten ho aj pomáhal vyvíjať.

AKAI Professional: EWI5000

Nová verze dechového kontroleru obsahuje řadu pokročilých funkcí a vlastností, jako vlastní 3,4GHz bezdrátový Wifi přijímač, extra nízká latence nebo více jak 3GB knihovnu nástrojů a samplů z dílny Sonivox. Dvanáct kovových kláves, 8 knobů pro ovládání efektů, audio výstupy pro jack 3,5 i 6,3 mm, USB a 5-pin MIDI konektivita dělají z EWI5000 nástroj budoucnosti.

Test produktu vyjde v časopise Nový Populár 1/2015