Talentovaná Slovenka Julie Nox predstavuje novinku Sám

nox

 

Slovenská speváčka Julie Nox prichádza s energickou skladbou Sám s nádychom elektroniky a silnou témou. Preniká ňou poslucháčom pod kožu, ktorí sú tesne pred rozhodnutím žiť svoj autentický život bez neustáleho pritakania okoliu a prebúdza vnútorné plamienky ohňa, tlejúce v každom z nás.

 

Skladba vychádza zo samoty, ktorú si vyberáme tým, že sa rozhodneme uzavrieť. „Inšpiroval ma život, tak ako pri všetkých skladbách. Vnímam pozorne svoje okolie, a tak ako sama dennodenne tvorím definíciu toho, kto som, registrujem vo svojom živote ľudí, ktorí sú na začiatku tejto cesty hľadania samého seba a stále zápasia s tou stratégiou úniku, ktorá je čím ďalej, tým drahšia, aby zalepila tie nevyliečené rany a umlčala nezodpovedané otázky,“ objasňuje Julie Nox impulz z reality, ktorý vložila do piesne.

 

Hrdinom príbehu skladby je muž, ktorý sa všemožne snaží vyhovieť nárokom svojho okolia, až úplne v tom stratí seba. Tak, že už ani sám nerozoznáva myšlienky, pocity a túžby, ktoré sú jeho vlastné. Dostáva sa do rútiaceho sa kolobehu života a snaží sa prijať svoj život v podobe, ako ho vytvoril na základe očakávaní. Avšak tak sa mu len vynárajú frustrácie, nespokojnosť, závisť a nepohoda, lebo vo vnútri vie, že mu niečo chýba. No namiesto toho, aby hľadal príčinu, sa snaží pred tým pocitom uniknúť. Všemožne sa snaží to nevidieť, chodí na dovolenky, trávi nadmerný čas v práci, ohuruje ľudí cez sociálne siete, aby zamestnal svoju myseľ a zabudol, na to čo ho v skutočnosti trápi. A tak žije život na úteku pred sebou samým, ale vždy ho ten jeho obraz dobieha a hlas vnútri silnie.

 

Speváčka poukazuje na to, že sa pred tým jednoducho nedá utiecť. „Snažím sa týmto spôsobom pripomenúť poslucháčovi, že každý má v sebe tú peknú podstatu a akokoľvek sa rozhodne žiť svoj život, tak verím, že má tú svoju dušu v hĺbke krásnu a stačí ju počúvať. Tam nájde všetky odpovede na otázky, kto vlastne som a už z toho viac nemusí mať strach,“ hovorí Julie Nox, ktorá je autorkou hudby aj textu a dodáva: „Zároveň si touto skladbou sama pripomínam, že niekedy toho unikajúceho muža mám aj vo svojom vlastnom vnútri a týmto si pomáham utíšiť hlad po napĺňaní predstáv iných ľudí a sama si pripomínam, že je v poriadku byť iná a byť autentická.“
 

Link na skladbu na Spotify

 

Nahrávanie skladby prebiehalo s menšími nástrahami. Interpretka sa musela vymaniť z bludného kruhu, keď na určitý čas pozabudla, aká je pravá podstata toho, prečo skladba vznikla. „Až po niekoľkých mesiacoch po dokončení som jedného dňa precitla, skladbu si znovu pustila a nabehli mi zimomriavky po celom tele a vedela som, že teraz je čas, keď som dozrela na jej publikáciu,“ ozrejmuje Julie Nox, ktorá sa teší aj z trpezlivosti producenta Erika Horáka z Lososound.

 

Skladba Sám predstavuje interpretkinu poslednú tanečnú skladbu s nádychom elektroniky. Ďalšie skladby z pripravovaného EP budú v kapelnom akustickejšom prevedení, reprezentujúc celý kolobeh od prvých rán na duši, ktoré reprezentuje pieseň Emočne chorý s live premiérou odohratou na konferencii I SEE ME v Trust Women cez skladby, ktoré popisujú nachádzanie vlastnej sebahodnoty a lúčenie sa so starými príbehmi, ktoré už viac nepatria do speváčkinho života až po veselšiu oslavu voľnosti a radosti zo života, tak ako ju pozná dnes.