TD-07KV V-Drums * Ďalší krok na vašej ceste elektronickým bubnovaním

v-drums

 

TD-07KV V-Drums je praktická a kompaktná súprava, ktorá si ľahko nájde svoje miesto v domácnosti a zároveň vám poskytne možnosti našich špičkových súprav V-Drums v cenovo dostupnej forme. Malý bubon aj tomy sme osadili našimi tichými, dvojitými blanami. K tomu sme pridali veľké činelové pady pre Crash a Ride a špeciálny kopákový pad s autentickým pedálovým feelingom. So súpravou TD-07KV získate tvorvé možnosti, ktoré ďaleko presahujú bežnú akustickú súpravu - editačné nástroje pre upravenie zvukov, integrovanú technológiu Bluetooth pre cvičenie v sprievode skladieb a študijného obsahu, USB pripojenie pre nahrávanie do počítača a mnohé ďalšie funkcie.

 

 

Zvukový modul TD-07 s 25 továrenskými súpravami a 143 nástrojmi

Funkcie V-Edit, EQ, Ambience a 30 multiefektov pre podrobné úpravy a vytvorenie vašej perfektnej súpravy 

Pady malého bubna a tomov majú dvojvrstvové nastaviteľné sieťovinové blany Roland

Pad malého bubna s priemerom 8 palcov a nezávislým snímaním úderov na blanu a obruč umožňuje priradenie rôznych zvukov a tri pady s priemerom 6 palcov a jednozónovým snímaním

Kopákový pad KD-10 s realistickým pohybom a minimálnou hlučnosťou

Crash činel CY-8 s priemerom 12 palcov a možnosťou stlmenia rukou

Hi-hat činel s priemerom 10 palcov a integrovaným pedálom umožňuje precízne ovládanie pozície na celom spektre medzi zatvorenou a otvorenou polohou

Stojan so štyrmi pozíciami, kovovou konštrukciou a odolnými úchytmi

Integrovaná technológia Bluetooth umožňuje bezdrôtové prehrávanie zvuku zo smartfónov, tabletov a ďalších zariadení a MIDI komunikáciu s hudobnými aplikáciami

Integrovaný metronóm s možnosťou nastavenia taktu, notových hodnôt a zvuku kliku

Integrovaná funkcia Coach poskytuje interaktívne nástroje pre rozvíjanie rytmických schopností a sledovanie pokroku

USB rozhranie pre nahrávanie zvuku a MIDI do počítačového softwaru

Rozširovacia súprava pre pridanie druhého Crash činelu (činel CY-8 a rameno MDY-Standard sú predávané samostatne)

v-drums

 

Autentické hranie v štýle V-Drums

Už viac ako dve desaťročia majú bicie Roland V-Drums reputáciu elektronických bicích s najlepšou hrateľnosťou, realizmom a zvukom. Mnohé iné elektronické bicie sa im chceli priblížiť, no bicie V-Drums neboli nikdy prekonané. TD-07KV ťaží z tejto tradície a prináša vám najlepší zážitok z hrania na elektronické bicie vo svojej triede. 

 

Výnimočný zvuk

V srdci každej skvelej súpravy elektronických bicích je výkonný a rýchly zvukový modul - TD-07 plní všetky štandardy a požiadavky. Máte k dispozícii akustické bicie a perkusie, nahrané precízne v profesionálnych štúdiách a oživené technológiou V-Drums, ktorá im dáva autenticitu a charakter pôvodných akustických nástrojov. Zvuková výbava ponúka aj širokú paletu elektronických zvukov a možnosť prispôsobiť každý zvuk vašim predstavám a požiadavkam.

 

Hrajte ihneď alebo objavujte všetky možnosti

TD-07 je pripravený na hranie s inšpiratívnymi a "hotovými" továrenskými súpravami ihneď po rozbalení.   Akonáhle však dostanete chuť objavovať ďalšie zvuky, čaká na vás veľká paleta ďalších zvukov.  Jednoducho vymeňte zvuk malého bubna za iný, namiešajte si tomy, zväčšite kopák alebo si vymeňte činely. Môžete si naladiť jednotlivé nástroje, pridať tlmenie a upraviť vlastnosti akustického prostredia. Na výsledné doladenie do môžete využiť nezávislé ekvalizéry a dotiahnuť váš zvuk do dokonalosti ako profesionálny zvukový technik.

 

Skutočne tiché bicie

Jednou zo zásadných výhod eletronických bicích v domácom prostredí je fakt, že sú neporovnateľne tichšie ako akustické bicie. Samozrejme, nie všetky elektronické súpravy sú rovnako tiché a ich hlučnosť sa môže výrazne líšiť. Vďaka desaťročiam výskumu a vývoja elektronických bicích sme navrhli súpravu TD-07 tak, že je výrazne tichšia ako iné e-kity. Sieťovinové pady minimalizujú hlučnosť bubnov bez kompromisu v odozve blán a špeciálny tlmiaci mechanizmus kopáku znižuje hluk a vibrácie na minimum aj pri zachovaní prirodzeného chodu. Komponenty stojana sú navrhnuté s dôrazom na redukovanie vibrácií a prenosu hluku do podlahy. V prípade potreby môžete prenos vibrácií ešte viac potlačiť použitím špeciálnej podložky Roland.

 

roland

 

Skutočne akustický zvuk a reakcie

Niektoré elektronické súpravy sľubujú "akustický zvuk", v skutočnosti však majú len nemenné zvuky nástrojov, ktoré zaznievajú na rôznych úrovniach hlasitosti, bez ohľadu na silu úderu na pad. Bicie V-Drums dokážu vytvoriť pestrú paletu zvukov a tonalít s inšpiratívnym hudobným zážitkom, ktorý sa blíži k hraniu na akustické bicie. Vďaka precíznym senzorom dokážu pady bubnov a činelov zachytiť každý úder, ťah, vírenie, flam a tiché noty s dokonalou presnosťou, dokonca môžete stlmiť činely uchopením rovnako, ako na akustickej súprave. Všetky informácie sú vo zvukovom module spracované bleskovou rýchlosťou, aby každý tón zaznel v správnom čase. Vy si však pri hraní žiadne technológie všímať nemusíte - môžete zatvoriť oči a začať hrať na TD-07KV a budete cítiť, že je všetko v poriadku.

 

Autentické sieťovinové pady Roland

V roku 1997 spoločnosť Roland predstavila prvú sieťovinovú blanu pre bicie, ktorou si vyslúžila všeobecné uznanie a táto technológia sa stala štandardom. Naša jedinečná dvojvrstvová sieťovina ťaží z desaťročí vývoja a pri hraní poskytuje paličkám optimálne prostredie pre údery aj odrazy. Má charakter veľmi blízky akustickej blane a nastaviteľné napnutie pre jemné doladenie s použitím štandardného ladiaceho kľúča. Jednovrstvové sieťovinové blany použité na iných elektronických bicích nie sú vyrobené z rovnakého materiálu a neponúkajú tak dobrý pocit pri hraní. Majú aj nižšiu presnosť snímania, čoho výsledkom je slabšia dynamický odozva a možné chyby v spúšťaní zvukov. Súprava TD-07 prináša originálne sieťovinové blany Roland na malom bubne aj padoch ako štandard a ponúka vám najpresnejšie snímanie a najlepší feeling.

 

Odolný a stabilný hardware

Pri hraní s plným nasadením je skutočne nevyhnutné mať stojan, na ktorého stabilitu sa môžete spoľahnúť a nebáť sa, že vám pri hraní začne "utekať". Hardware súpravy TD-07KV je vyrobený z odolných materiálov a kvalitných komponentov so spoľahlivosťou a stabilitou, ktorú potrebujete. Na miru navrhnutý stojan poskytuje pevný a masívny základ. Precízne držiaky pevne držia všetky komponenty na mieste. Bicie TD-07KV si držia štandard odolnosti série V-Drums a vydržia roky každodenného hrania a cvičenia.

 

Hrajte v sprievode hudby prehrávanej cez Bluetooth

Hranie v sprievode vašich obľúbených skladieb patrí medzi najproduktívnejšie metódy cvičenia s elektronickou súpravou a súprava TD-07KV vám k tomu pomôže najviac, ako sa dá. Vďaka integrovanej technológii Bluetooth si môžete prehrávať skladby vo vašom smartfóne alebo tablete tak, že budú znieť priamo vo výstupe zvukového modulu spolu so zvukmi bicích. Rovnako môžete prehrávať aj zvuk videa a efektívne cvičiť s online skladbami a lekciami. Ak nemáte Bluetooth zariadenie, nie je to problém. Na pripojenie a prenos zvuku môžete použiť aj kábel. Bluetooth umožňuje aj bezdrôtový prenos MIDI signálu pre bezdrôtové nahrávanie MIDI záznamov v hudobných aplikáciách.

 

 

Spojenie s hudobným softwarom cez USB

Medzi veľké výhody elektronických bicích patrí aj priama komunikácia s moderným softwarom pre hudobnú produkciu. Zvukový modul TD-07 má integrovaný Audio/MIDI prevodník a dokáže prenášať stereo zvuk a MIDI dáta do počítača (Mac/Windows) cez jediný USB kábel. Vďaka tomu môžete nahrávať samostatné Audio a MIDI stopy v akomkoľvek DAW programe alebo hrať zvuky softwarových nástrojov v štúdiu či naživo.

 

Cvičenie je ešte väčšia zábava so 40 bezplatnými lekciami od Melodics™

Melodics je počítačová aplikácia, ktorú môžete používať s vašou súpravou V-Drums. Hraním v sprievode pripravených lekcií a hudobných stôp sa môžete naučiť nové rytmy, zdokonaliť vašu techniku či rytmiku a môžete tiež vytvárať záznamy vášho hrania, aby ste mohli sledovať, ako napredujete. Pre využívanie 40 bezplatných lekcií nie je žiadne obmedzenie, máte ich zadarmo navždy. Ak by vám to nestačilo a chcete napredovať ďalej, môžete si zaplatiť predplatné a získať neobmedzený prístup k všetkým lekciám. Cvičenie už nemusí byť nuda - stiahnite si Melodics, pripojte vašu súpravu TD-07KV a užite si pri cvičení poriadnu porciu zábavy.

Článok patrí k časopisu: