TERI ČIKOŠ - Po úspešnom rádiovom singli MEDZI NAMI, predstavuje emotívnu novinku SO SLZAMI V OČIACH

 

Po tom čo Teri vydala úspešný rádiový singel Medzi nami - púšťa do éteru emotívnu no- vinku So slzami v očiach.

Skladbu So slzami v oiach v roku 1935 zloil a otextoval legendárny Slovenský skladateľ Duan Pálka.Ja som ju poznala najmä od mojej babiky Terézií Szelidovej,ktorá v tej dobe spievala s rôznymi orchestrami,bola lenkou súboru di- vadla Nová scéna a koncertovala aj s Kritofom Veselm.Túto skladbu si vdy doma spievala a práve preto mi tak prirástla k srdcu. neskôr ju naspievala moja obúbená slovenská speváka Gabriela Hermélyová,ktorá pôsobila najmä v 50-tych a 60-tych rokoch minulého storoia.V tej dobe vznikali na Slovensku skladby,ktoré mali pre ma vemi vekú noblesu.Mali krásne melódie,nahrávali sa s orchestrom a mali v sebe uritý odkaz.Preto som sa s mojim producentom Jozefom ebom a kapelou rozhodla dodať skladbe nový nádych a prenahrať ju.“.Vyznáva sa Teri.

O aranmán celej skladby sa postaral etablovaný slovenský intrumentalista Martin Gapar.Na skladbe sa podieli aj hudobníci Martin Wittgruber(Ham- mond) a Pita Lengyel (Gitara) vysvetľuje.

,,Ku skladbe sme natoili aj videoklip o ktorý sa postaral pre nás už tradine kameraman Viktor Cicko.Celý vizuál sa toil v Bratislavskom starom meste.Chcela som aby v om bolo cítiť atmostéru Bratislavy a tiež jemnú nostalgiu a retrospektívu.

 

 

Skladbu SO SLZAMI V OČIACH nájdete na youtube kanále TERI ČIKOŠ a taktiež na všetkých digitálnych platformách ako je napríklad Spotify alebo iTunes.