Tolstoys prichádzajú s novým videosinglom, ktorý bude súčasťou tretieho vydania kompilácie Ostrov Hudby

tolstoys

 

Tolstoys vydávajú nový singel Olivy, ktorý predstavujú zároveň s videoklipom. Novinka od mladej talentovanej kapely ocenenej debutom roka dostane priestor i na ďalšom vydaní kompilácie Ostrov Hudby

“Tak len kúp mi čierne olivy a budeme sa dlho smiať,”spieva speváčka Ela Tolstová, ktorá v skladbe použila olivy ako metaforu na niečo, čo vo vzťahu vyrieši všetky problémy. Môže ísť o pocit či produkt, každý máme na odvrátenie zlého svoje vlastné “olivy”. “Pesnička je o tom, že niekedy je všetko vo vzťahu tak fajn a ideálne, až je to desivé a ty sa bojíš, kedy to skončí a kedy sa niečo pokazí, pretože dobré obdobie sa vždy na chvíľu vystrieda s tým zlým,”prezrádza o skladbe autorka piesne Ela Tolstová.

 

Vo vizuáli k pesničkeje exkluzivita olív vyjadrená diamantami, ktoré rovnako ako olivy chce a potrebuje každý z nás. V klipe vám ich formou teleshoppingu ponúknu priamo členovia kapely. Vizuálne príjemný a zároveň vtipný videoklip má na svedomí režisérka Števka Lovasová.

Tolstoys – Olivy


 

 

Pre Tolstoys typický snový zvuk v skladbe Olivy umocňuje živá dychová sekcia. O jej aranžmány sa postarala jazzová flautistka Mária Reháková pôsobiaca v Londýne, kde sa dychy za pomoci miestnych profesionálnych hudobníkov nahrávali a produkovali.Pieseň Olivy sa najbližšie objaví na kompilácii Ostrov hudby 3, ktorá už po tretíkrát prinesie rôznorodú vzorku slovenskej nezávislej scény pre lokálnych aj zahraničných poslucháčov. 

 

Na domácej scéne obľúbenosť dream-popovej formácie dosvedčuje ocenenie Radio_Head Awards za debut roka 2017 či množstvo vydarených koncertov najmä na letných festivaloch. Úspešne ale Tolstoys reprezentovali aj na zahraničných showcase festivaloch ako Eurosonic NoorderslagMENT Ljubljana. Najbližšie sa ukážu 4.11.2018 na koncerte britského pesničkára a klaviristu Toma Odella, ktorý si ich vybral ako support pre svoj koncert v bratislavskej HANT aréne. 

 

VIAC INFO

Tolstoys – Olivy (video): https://youtu.be/bEfEj8L3YPM

Tolstoys na Facebooku: https://www.facebook.com/tolstoys.sk/

Tolstoys na Instagrame: https://www.instagram.com/tolstoys_official/