Tomáš Klus vydá 7. septembra nový album SPOLU

 

klus

 

Nové CD Tomáša Klusa a Cílovej skupiny SPOLU je štýlovo rozmanité a jeho hlavným posolstvom je poznanie, že hovoriť spolu a milovať sú najcennejšie okamihy v živote. Album vychádza v exkluzívnej distribúcii Supraphonu 7. septembra, kedy bude k dispozícii u všetkých predajcov CD, a v digitálnych servisoch ako sú Supraphonline, iTunes, Spotify a ďalšie. Na albume sa okrem Tomáša Klusa a Cílovej skupiny (v stabilnom zložení Jiří Kučerovský, Jan Lstibůrek a Petr Škoda)  podieľala tiež Tamara Klusová a Jan Jelen. 

 

O výrazný design nového CD, ktoré pracuje s princípom kruhu, sa postaral výtvarník a tatér Ondrash v spolupráci s grafickým designérom Stanislavom Tomšejom. Súčasťou výpravného bookletu sú tiež foto karty Tomáša Klusa, členov Cílovej skupiny, Tamary Klusovej a ďalších SPOLUpracovníkov. Svojím objektívom ich zachytil fotograf Tomáš Třeštík. Ku každému CD je pribalený farebný náramok. 

 

„Onu cestu k poznaniu, že spolu je najlepšie, sa snažia mapovať piesne vyskladané tak, aby čo najvernejšie podali príbeh premeny, zmeny vnímania, vyrovnania strán prijímania a dávania toho najcennejšieho, čo nám tu bolo dané zažiť – lásky. Čím jasnejšie a pevnejšie budú naše vzťahy s okolím, čím viac si medzi sebou veci vysvetlíme pravdou, tým skôr uvidíme, že nie je tak zle ako sa hovorí, pretože z podstaty chceme všetci dobro. Volíme k nemu rôzne cesty. Zastávame rôzne uhly pohľadov naň. Cieľ máme všetci rovnaký, nech je kdekoľvek. Chceme byť spolu s láskou. Nech sme. Nech je Lásky plný svet. Album Spolu venujem Jej vo všetkých podobách,“ hovorí Tomáš Klus.

klus_cilova_skupina

 

Tomáš Klus a jeho Cílová skupina album nahrávali v štúdiu ArtDock Marka Štiftera vo februári tohto roka. Prvým singlom bola skladba Apak, ktorú s Tomášom Klusom naspievala jeho manželka Tamara. K piesni vznikol v réžii Jordana Haja a Givinara Kříža videoklip, ktorý má aktuálne na YouTube vyše 5 miliónov vzhliadnutí. Druhým singlom bola baladická skladba Tichá voda hovoriaca o tom, že ľudia v sebe majú veľa ostychu prehovoriť. 

 

Album SPOLUobsahuje výlety do rôznych hudobných štýlov. Zaznejú rockovejšie, folkové či indie skladby, ale i „krčmová odrhovačka“. Celkom21 žánrovo pestrých skladieb ľahko presahuje hodinovú stopáž. Pre album je charakteristický princíp kruhu, ktorý sa premietol i do designu bookletu z dielne renomovaného výtvarníka a tatéra Ondrasha (vlastným menom Ondřej Konupčík), ktorý okrem iného stojí za nedávno vzniknutým Nadačným Fondom Zkruhu. Organizácia usporiadava charitatívne tattoo happeningy a podporuje „tých, ktorí si bolesť nevybrali“. Tomáš Klus sa stal jedným z ich patrónov, a z výťažku jeho budúcich koncertov poputujú prostriedky na pomoc potrebným deťom v rôznych regiónoch Českej republiky. 

Nové skladby predstavia Tomáš Klus a Cílová skupina naživo na jesennom turné. 

 

klus

 

Turné Tomáša Klusa a Cílové skupiny – SPOLU

30. 10. Brno, Semilasso

01. 11. Brno, Semilasso 

07. 11. Ústí nad Labem, Kulturní středisko města Ústí nad Labem

08. 11. Liberec, Dům kultury Liberec

12. 11. Hradec Králové, KD Aldis

14. 11. Tábor, Hotel Palcát

17. 11. Praha, Forum Karlín

20. 11. Ostrava, Dům kultury města Ostravy

21. 11. Ostrava, Dům kultury města Ostravy

26. 11. Plzeň, DEPO 2015

28. 11. Olomouc, Výstaviště Flora

30. 11. Hluk

04. 12. České Budějovice, Výstaviště České Budějovice