Vo vydavateľstve OPUS vychádza nadčasová LP platňa DEŽA URSINYHO 4/4

ursiny_strpka_4_4

 

4/4 je jeho piatym albumom, ktorý pôvodne vyšiel na vinylovej LP platni v roku 1983. Po typických a tak povediac referenčných albumoch Pevnina detstva, Nové mapy ticha a Modrý vrch sa Ursiny na tomto albume vrátil ku krátkym pesničkovým kompozíciám, čomu sa prispôsobil svojimi básnickými predlohami aj Ursinyho dvorný textár a umelecký súputník Ivan Štrpka

 

Vytvorili tak poslucháčsky ústretový album, ktorý má svojimi chytľavými refrénovými melódiami s výraznými textovými sloganmi blízko bežnej pop-music, napriek tomu si však zachováva originálnu a nenapodobiteľnú poetiku tak vlastnú tejto výnimočnej umeleckej dvojici.

 

Skupinu Prognóza, s ktorou nahral LP album tvoria Ľubomír Stankovský – bicie nástroje, Vladimír Kassay – basová gitara, Martin Karvaš – klávesové nástroje a Dežo Ursiny – gitara.

Hostia skupiny sú Ľubomír Tamaškovič – tenorový saxofón, Richard Kroczek – elektrické husle, Peter Lipa, Jozef Škvařil, Ivan Jombík – perkusie.

 

Zoznam skladieb na LP 4/4:

Strana A:
1. TEBE
2. SILVESTROVSKÝ BEH
3. AIR MAIL
4. ROZHOVOR
5. POČASIE PRE LAKOMCOV
6. INÝ STAV                                  

Strana B:
1. RANNÉ SPRÁVY
2. GOLDEN LIP
3. POČASIE PRE BOHATÝCH
4. JÚLIA V ZIME
5. KAMEŇ
6. SEBE

 

Novú reedíciu LP platne Dežo Ursiny, Ivan Štrpka  - 4/4 dostať k zakúpeniu od 1.9.2019 za najlepšiu cenu na stránke www.opus.sk

 

Vinyl bude predstavený na akcii SPOMIENKA NA DEŽA, túto sobotu 21.9.2019 o 14,00, Park na Fedákovej ul. v Dúbravke v Bratislave.