Vo vzťahoch treba prekonať aj neistotu, spieva Richard Ďurana v novom singli Neviem ako na to

neviem_ako_na_to

 

Richard Ďurana dnes vydáva singel s názvom Neviem ako na to. Od dnešného dňa si ho môžete vypočuť na všetkých streamovacích službách ako aj na iTunes, Apple Music, BandCamp či Google Play. Po pesničke Tma, ktorá vyšla pred mesiacom a o ktorej sme informovali tu, je to ďalší sólový autorský počin muzikanta známeho aj z kapely Space Recorder.

Video Neviem ako na to:

 

 

„Pesnička Neviem ako na to je o večnej neistote a vzdávaní sa časti seba, ktoré sú prítomné vo vzťahoch. Láska je opojná a krásna, ale ak má fungovať dlhodobo, nikdy nemôže byť jednosmerka – teda len dostávať, ale nedávať. V istom okamihu príde uvedomenie si, že na toto vzájomné vzdávanie sa časti samých seba jednoducho pristupujeme, lebo si existenciu bez toho druhého nevieme predstaviť. A keď si to priznáme, príde to vzácne vnútorné vyrovnanie a pokoj duše, a o tomto je táto pesnička,“ hovorí Richard.

„Gitarový motív ma napadol pred pár rokmi, pri sledovaní prvých dielov seriálu Occupation. Aj preto mala pesnička dlho rovnaký názov, a takto ju v surovom stave dostal aj Erik Horák, skúsený zvukový inžinier a producent zo štúdia Lososound“, ktorý Neviem ako na to mixoval a mastroval,“ prezrádza Richard.

Ako dodáva „Neviem ako na to je druhá pesnička z trilógie, ktorú postupne zverejňujem v týchto týždňoch. Už pri prvom singli som avizoval, že každá z trojice pesničiek bude zvukovo aj obsahovo úplne iná, malé prekvapenie si chystám na záver.“

 

Richard Ďurana, Bratislava, 28.4.2020