Výročné modely skresľovacích pedálov BOSS

Limitovaná edícia k 40. výročiu SD-1 Super Overdrive

 

Firma Roland sa rozhodla 40 rokov nepretržitej výroby Boss SD-1 osláviť limitovanou edíciou tohto overdrive pedálu, ktorého výročná verzia je k dispozícii v roku 2021. Charakterizuje ju čierne telo so žltým písmom, pozlátené gombíky a vintage strieborná skrutka veka batérie. Dodáva sa v škatuli so špeciálnym logom 40. výročia.
 

sd-1

 

Od svojho uvedenia na trh v roku 1981 je SD-1 Super Overdrive fundamentálnym gain pedálom pre generácie hráčov naprieč všetkými hudobnými žánrami. SD-1, navrhnutý na báze revolučného, asymetricky orezávajúceho obvodu použitého už v Overdrive OD-1 - jednom z trojice originálnych kompaktných pedálov BOSS z roku 1977 -, produkuje sýte, jemné a vysoko muzikálne skreslené tóny, ktoré gitaristov inšpirujú vždy a všade.

 

● Žáner definujúci overdrive zvuk BOSS 

● Unikátny asymetrický orezávací obvod vytvára zvuk s elektrónkovým charakterom skreslenia

● Mierne až stredne silné skreslenie s dôrazom na stredy a pevné spodné frekvencie

● Ideálne pre použitie s čistými a mierne prebudenými zosilňovačmi

● Funguje tiež skvele na spevnenie a zlepšenie definície zvuku high-gain

 zosilňovača

●  Dobre sa kombinuje s ďalšími pedálmi boost, overdrive a distortion

● Päťročná záruka BOSS

 

 

 

Limitovaná edícia k 30. výročiu Metal Zone MT-2

 

Ďalší pedál, ktorý firma Roland nepretržite vyrába už 30 rokov je distortion MT-2. I jeho špeciálna výročná verzia bude v ponuke po celý rok 2021. Tento pamätný pedál má šedé písmo a vintage striebornú skrutku pre batériu a je dodávaný v krabici s logom 30. výročia.
 

mt_2

 

Kultový pedál MT-2 Metal Zone, ktorého sa od roku 1991 predalo už vyše milión kusov, zostáva kráľom gitarových high-gain „krabičiek“ pre gitaristov po celom svete. Jeho tučný a bohato nasýtený zvuk sa výborne hodí pre metalové štýly a vynikajúci je aj na hranie heavy rytmov a vzletných gitarových sól v iných žánroch. S rozsiahlymi možnosťami ekvalizácie tónu a mimoriadnym sustainom prináša tento mnohostranný efekt rozsiahlu paletu skreslených zvukov využiteľných v ľubovoľnom hudobnom kontexte.

 

● Ikonický high-gain skresľovací pedál 

● Inovatívny dvojstupňový obvod zisku produkuje tučné a pevné skreslené zvuky

s plynulým spevným dozvukom

● Trojpásmový aktívny EQ so semiparametrickým pásmom stredov umožňuje dramatickú úpravu zvuku s až 15 dB zosilnením/ubratím v každom pásme

● Požadovaný charakter skresleného zvuku je dosiahnuteľný pri akejkoľvek úrovni hlasitosti

● Päťročná záruka BOSS

 

Článok patrí k časopisu: