Yamaha TF séria

Za písmenami TF sa skrýva nová generácia digitálnych mixpultov osvedčeného výrobcu, ktorá svojou cenou mieri k bežným užívateľom, avšak poskytuje prvky komfortu vyšších sérií CL a QL.

Predovšetkým podsvietené displeje jednotlivých kanálov s možnosťou farebného odlíšenia zjednodušujú prácu zvukára. Ťažiskom ovládania pultu je multidotykový displej s novým intuitívnym systémom TouchFlow Operation a motorické fadery. O zvukovú kvalitu sa starajú mikrofónne predzosilňovače D-PRE, dvojica globálnych efektov typu SPX plus ďalších šesť procesorov ponúkajúcich efekty okrem reverbu. Samozrejmosťou je diaľkové ovládanie mixpultu z počítača, tabletu alebo telefónu pomocou troch dodávaných aplikácií - TF Editor, TF StageMix a MonitorMix, pričom pult umožňuje individuálne nastavenie AUXov až z 10 iPhone, iPad alebo iPod touch. Cez USB port je možné prehrávať a nahrávať od 2-stopého playbacku z USB zariadení až po kompletný viacstopý záznam pomocou počítačovej DAW aplikácie. S pultom je dodávaný softvér Cubase AI schopný nahrať naraz 16 stôp do počítača pripojeného cez USB 2.0.

Séria TF pozostáva z troch vyhotovení - TF1 so 17 fadermi a 16 vstupmi, TF 3 s 25 fadermi a 24 vstupmi, TF 5 s 33 fadermi a 32 fyzickými XLR/TRS combo vstupmi. Všetky majú 16 analógových XLR výstupov a 1 expansion slot pre rozširovaciu kartu NY64-D umožňujúcu prenášať audio dáta cez protokol Dante a pripojiť napr. digitálny stagebox Tio1608-D I/O Rack, ktorého predaj je ohlásený na jar 2016.

www.melodyshop.sk  2590 € (TF1), 3190 € (TF3), 3699 € (TF5)

 

Článok patrí k časopisu: