Z PIEŠŤANY OPEN MIC sa stáva „DIY“ festival domácej hudobnej tvorby

žiwell_open_mic

 

V sobotu 3.2.2018 sa v klube ŽiWell Piešťany uskutočnil druhý ročník koncertov kapiel a pesničkárov s vlastnou hudobnou tvorbou, PIEŠŤANY OPEN MIC – voľný mikrofón LIVE SHOW 2018. Príjemné komunitné prostredie ŽiWellu a kozmopolitné Piešťany prispeli, podľa slov účinkujúcich, k skvelej atmosfére tohtoročného podujatia a dvaja z nich sa už stihli zabookovať na augustový Piešťany Street Art Festival.         

 

Z účinkujúcich kapiel a hudobníkov išla pozitívna energia a všetci zahrali svoje skladby s maximálnou hudobnou profesionalitou, „dark pfunková“ formácia Vytrvalci zo Starej Turej dokonca vo fašiangovom outfite.

 

Ako kapela na ceste, k minimálne celoslovenskej popularite, sa na PIEŠŤANY OPEN MIC 2018 predstavili rock-funkoví Random Choices z Trenčína, ktorí zahrali skladby v duchu 60 rokov so slovenskými textami, moderným zvukom a mladíckou energiou.

 

Hlohovskú folkovú scénu okolo bratov Selnekovičovcov prezentovala kapela Hlboká plytčina, s výborným saxofonistom a klarinetistom Martinom Proxom.

 

greame-mark

 

Írsky bard Graeme Mark, žijúci na Slovensku, ktorý hral aj na Piešťany Street Art Festival(e) 2017, zahral svoje skladby s írskou melanchóliou a popritom stihol povedať, v perfektnej slovenčine, príbehy zo svojho hrania na ulici v Piešťanoch.

 

Vrcholom PIEŠŤANY OPEN MIC 2018 bol Marek Martinkovič alias Mustage z Vrbového (koľko originálnych umelcov je v tomto meste), ktorý svojim „live loopingom“ uzavrel jedno z podujatí, ktoré sa uskutočnilo vďaka nadšeniu organizátorov rozšíriť v Piešťanoch ponuku živej hudby so zameraním na vlastnú tvorbu, v duchu „DIY“ (do-it-yourself). 

 

zdroj: Emerald Music House