Benefičný koncert Na Krídlach anjelov poteší deti s mentálnym postihnutím

duha_srdci

Siedmy ročník Na krídlach anjelov sa uskutoční  v Mestskom kultúrnom centre v Žiari nad Hronom dňa 16.10.2019. Pripravilo ho pre vás OZ Milan Štefánik, v spolupráci mesta Žiar nad  Hronom pre osoby s mentálnym postihnutím.  

O 13:00 začína zumba s Alou. Od 14:00  privítame Petra Lipu, slovenského speváka, skladateľa, podnikateľa, organizátora hudobných podujatí, moderátora, manažéra džezového diania, dlhoročného dramaturga a promotéra popredného európskeho festivalu Bratislavské jazzové dni. Patrí medzi významné osobnosti slovenského džezu a dlhé roky bol jediným známym interpretom tohto žánru na Slovensku. V repertoári Petra Lipu môžeme nájsť tradicionálswingmoderný džez, latinskoamerický džez, džezový šansón, spirituál, funk, ale aj rock a popové vplyvy. Kapela S hudobnou vesmírnou, pre mňa naozaj prapodivné, ale dobré zoskupenie mladých umelcov. Momentálne pozostáva  z trojice Daniel Kis, Dominika Morávková a Marek Koleno. Skupina bola najskôr známa na youtube a na slovenskom internete a potom prerazila do slovenských rádií s piesňou „Je nám teplo“ a odvtedy sa začala etablovať na scéne popkultúry. Myslím, že pre naše osadenstvo to bude veľmi milá lahôdka.

To už ani nehovorím, akú lahôdku môžeme očakávať v podobe skupiny Balkansambel, ktorá vznikla v roku 2010. Už názov napovedá, že pôjde predovšetkým o balkánksu hudbu, ale nie im je cudzia aj naša ľudová pieseň vo vlastnom spracovaní, či vážna hudba alebo jazz. Toto všetko doplnené o skvelé improvizácie jednotlivých členov, zdvihne zo stoličky aj náročného diváka. Môžem odporučiť, sú naozaj výborní. Čo dodať k známej kapele Vidiek. Ide o slovenské poprockové zoskupenie, ktoré v roku 1986 založili v Rovinke pri Bratislave členovia rozpadnutej skupiny Ventil RG Ján Kuric a Ondrej Tomčala, ktorí zo začiatku tvorili duo. Neskôr sa k nim pripojili ďalší členovia. Ich slávne poopové hity – Vidiečan, Nechajte si ju, Tisíc divov a mnoho ďalších, určite bude báječným vyvrcholením poriadnej zábavy. Sprievodné slovo bude mať ďalší zabávač Lukáš Latinák. Slovenský herec a humorista. Svoje detstvo prežil v Hriňovej. Vyučil sa za sklára. Potom odišiel študovať herectvo na VŠMU do Bratislavy. Štúdium úspešne ukončil. Je aktívnym členom hereckého súboru divadla Astorka Korzo '90. Popritom hosťuje aj v SND v Bratislave. Zahral si niekoľko hlavných a vedľajších epizódnych postáv v českých a slovenských filmoch.

anjeli_kridla

 

Nebudú chýbať tradičné workšopy: Enkaustika, Prútikárstvo, Maľovanie tričiek aj na plátno, Ozdobovanie sádrových odliatkov, Maľovanie na tvár.

Vstupné je bezplatné pre osoby s mentálnym postihnutím, pre deti z detských domovov a pre deti do 140cm. Vstupné pre verejnosť je 6€ v predpredaji a 8€ na mieste. Predpredaj vstupeniek je v Mestskom kultúrnom centre v Žiari nad Hronom.

 

Text: Daniela Sokolovičová

Foto:  Petra Sekáčová, Marek Vaco a Milan Maršalka

Video: Igor Kolesár