Billy Barman vydáva svoj tretí album na vinyle a vyráža na turné

Po takmer roku od vydania na CD vychádza album Dýchajúce obrazy konečne aj na vinyle

 

Tretí album skupiny Billy Barman s názvom Dýchajuce obrazy ocenili poslucháči Rádia FM na jar tohto roku soškou Radio_Head Awards ako album roka 2016. V piatok 27. 10. oficiálne vychádza aj ako LP platňa. 

 


Skupina Billy Barman vznikla v roku 2008 a na konte má
albumy Noční jazdci (2010), Modrý jazyk (2013)
a Dýchajúce obrazy (2016).
Získala niekoľko cien Radio_Head Awards (2x album
roka, 2x singel roka, koncertná kapela, objav).

"Meškanie je spôsobené jednak dlhými čakacími dobami v lisovniach, ale hlavne tým, že sme neboli spokojní s prvým skúšobným výliskom a niektoré veci sme proste museli prerobiť. Výsledok je však nad očakávania a myslím, že na LP hrá ten album ešte lepšie než na CD," hovorí gitarista Jozef Vrabel.

 

Kapela pri tejto príležitosti zorganizovala Vinyl Release Party v bratislavskom bare Bukowski (31.10.) a krátku klubovú šnúru, v rámci ktorej navštívi Košice (3.11.), Prešov (4.11.) a Trenčín (8.11.).  "Pôjde hlavne o to priniesť ľuďom čerstvé vinyly do ich mesta. Plus samozrejme k tomu dostanú plnohodnotný koncert," hovorí bubeník Matej Ruman.

 

Release Party v Bukowski však nebude klasickým koncertom, má ísť primárne o párty pre priateľov a verných fans kapely, na ktorej kapela zahrá iba pár piesní akusticky. "Idea je taká, že ľudia budú chodiť s LP-čkami alebo CD-čkami a my im to budeme podpisovať. K tomu im krátko zahráme a potom si pustíme našu obľúbenú hudbu," dodáva Matej Ruman.

 

Billy Barman – ZAVINYL TOUR

31. 10. – Bratislava / Bukowski Bar / Vinyl Release Party

03. 11. – Košice / Kasárne Kulturpark

04. 11. – Prešov / Wave

08. 11. – Trenčín / Klub Lúč