Čo počúva... Michal Rafaj aka dj Rafo

michal_rafaj
Michal Rafaj / DJ Rafo

 

Narodený v roku 1983. Žije a tvorí na Novej Dubnici a v Bratislave. Otec úžasnej dcéry a manžel najlepšej ženy.

 

  • grafický dizajnér, DJ a zakladateľ dizajnovej značky Popular
  • dlhoročný rezident Nu Spiritu a neúnavný organizátor vlastnej hudobnej noci Popular Night
  • zberateľ platní, bojovník za kvalitnú hudbu s dušou v našich kluboch, eklektický DJ
  • ako dizajnér navrhuje obaly platní pre viaceré významné svetové
    vydavateľstvá, vytvára vizuálnu tvár klubom alebo festivalom u nás a v zahraničí, spolupracuje s lokálnymi kapelami a umelcami
  • autor kultových tričiek 
  • značka Popular stojí za elektrónkovým zosilňovačom Popular A3 (Popular Audio)
  • hudbe a dizajnu sa venuje od svojich 15 rokov a za svoj najväčší úspech považuje prepojenie sveta hudby a dizajnu v prácu, ktorú nadovšetko miluje

 

Do výberu svojej obľúbenej hudby zaradil nahrávky, ku ktorým máosobný vzťah a zároveň pre ne navrhol obal.

 

crackazat

1. Crackazat: Rainbow Fantasies

Milujem house music, ktorá srší originalitou a precíznym inštrumentálnym spracovaním. Presne taký je aj album bristolského producenta Crackazat, ktorý spája prvky disca, jazzu a house music v kompaktný celok. Ben Jacobs je skúsený multiinštrumentalista a hudobník a na albume je to veľmi cítiť.

 

2. Riddim Research Lab: Research Program 1

Tento album som si počas navrhovania obalu veľmi obľúbil. Autorom albumuje moskovský producent Lay-Far, ktorý spracoval zabudnuté nahrávky jedného londýnskeho dubového dua. Na albumeje cítiť, že Lay-Farje primárne housový producent, vďaka čomu je táto nahrávka dynamická a neuspáva. Veľmi pekná je práca so samplami, ktoré nielen dobre zapadajú do celého konceptu, ale nesú v sebe aj „odkaz“.

 

kyoto_jazz_sextet

3. Kyoto Jazz Sextet - remixes

Kyoto Jazz Sextet je úžasný jazzový projekt japonského DJa a producenta Shuya Okino, ktorého na Slovensku vďaka Nuspiritu netreba príliš predstavovať. Veľmi ma potešila práca naobale remixov, ktoré vychádzajúuž čoskoro na švédskom labeli Local Talk. O remixy dvoch jazzových skladiebUnityMission sa postaral Chicago House legenda Ron Tren a talentovaní Jaxx Madicine. Oba remixy výborne prepracovali originálny materiál a vytvorili organickú fúziu jazzu a tanečnej hudby. Takto máznieť tanečná hudba nielen pre náročných. 

 

muov

4. Tabala Mouv 

Krásna platňa, ktorej vznik nebol jednoduchý. Ide o spracovanie hudby kapely z karibského ostrova Martinique, ktorá pôsobila v začiatkoch 80 rokov. Po veľkej snahe vydavateľstva sa podarilo vypátrať žijúceho člena pôvodnej kapely a vytvoriť túto oficiálnu reedíciu. Okrem originálnej skladby, tu nájdete aj dva remixy od Rainer Truby-Corrado Bucci a Aroop Roy. Na tejto nahrávke sa snúbi karibské disco a house music v tej najlepšej podobne. DJský tip.

 

Článok patrí k časopisu: