Čo počúva Jonatan Pastirčák

 

 

pjoni

 

Jonatan Pastirčák (Pjoni, Isama Zing)

-   člen mikrokolektívu a labelu Mäss, s ktorým organizuje nepravidelné párty

-   producent a DJ

-   račkujúci pesketarián

-  v súčasnosti spolupracuje s: Ľubo Burgr, Katarzia 

 

 

 

 

James Blake – If The Car Besides You Moves Ahead (Pesnička)

Tento rok zatiaľ nevyšlo nič, čo by ma zasiahlo viac ako táto pesnička. James Blake sa tu vracia naspäť ku svojej experimentálnejšej polohe. Veľmi inteligentne a nápadito narába s vokálnymi samplami, ktoré necháva vyniknúť nad jednoduchým podkladom. Celé to korunuje krásny minimalistický klip.

 

 

 

 

ASAP Rocky - Fukk Sleep (feat. FKA Twigs) (Pesnička)

ASAP Rocky ma svojím novým albumom TESTING veľmi prekvapil. Okrem toho, že je z veľkej časti produkovaný známou postavou Londýnskeho undergroundu, Deanom Bluntom, je na ňom aj krásny featuring od mojej platonickej lásky FKA Twigs. Testing je veľký posun oproti Rockyho predošlej tvorbe, je zvukovo surovejší a hudobne pestrejší. Elegantne sa vyhýba trapovým klišé. Vďaka Bluntovi sa na albume objavujú aj pasáže, pripomínajúce Hype Williams a vzniká tak veľmi zaujímavé spojenie witch housu a trapu.

 

 

 

KOKOKO! – Tokoliana (Pesnička)

Veľmi ma bavia jednoduché pesničky s nápadom a KOKOKO! sú toho výborným príkladom. Táto svojská africká formácia kombinuje elektroniku a bizarné nástroje, z čoho vzniká svieža zmes tradičnej hudby a trochu inzitnej elektroniky.

 

 

nora_miki_skuta

 

Igor Stravinskiji – Svätenie Jari (Koncert)

Nedávno som po dlhšom čase počul túto skladbu zahranú na dvoch koncertných piánach v prevedení Nory a Mikiho Škutu v Moyzesovej sieni. A bol to naozaj krásny zážitok. Je to veľmi farebná hudba, plná kontrastov a zvratov.

 

 

wulffluw

 

Wulffluw XCIV – We Are All From Earth (Album)

Wulffluw je mladý, veľmi talentovaný ruský producent, ktorý kombinuje reaggeton a dancehall s pochmúrnou estetikou post-apokalyptického sveta. Je jeden z producentov, ktorí sa objavia aj na kompilácii, ktorú vydávame spolu s Ink Midgetom na našom malinkom labeli Mäss. Je to pre mňa obrovská radosť mať ho tam, keďže je pre mňa jeden z najoriginálnejšich zjavov na novej scéne Deconstructed Club Music  (dekonštruovanej klubovej elektroniky).

 

Článok patrí k časopisu: